Lasagne Bolognese



De lekkerste lasagne Bolognese ooit komt uit de Pastabijbel. Minstens zo lekker als bij de Italiaan, maar gewoon thuis gemaakt!

Gek genoeg had ik nog nooit echt een authentieke lasagne gemaakt, dus met bechamelsaus tussen de lasagne bladen. Raar eigenlijk, want het is het meest ultieme comfortfood denkbaar. Deze Lasagne Bolognese maakte ik met het recept van Roberta Pagnier uit de Pastabijbel. Vanaf nu weet hoe ik dus hoe ik de lekkerste lasagne ooit – oordeel van de famiglia – kan maken. En dat is iedere stap van het recept waard!

Je kunt deze lasagne Blognese ook perfect de avond/dag van tevoren klaar maken. Daar wordt ‘ie eigenlijk alleen maar lekkerder van. Ideaal ook als je met meerdere mensen eet, want verdubbelen is heel eenvoudig. Kom, we gaan de keuken in.

Lasagne voor ruim 6 personen

Voor de Bolognesesaus

  • 1 wortel, geschild en in kleine blokjes
  • 1 stengel bleekselderij, in kleine blokjes
  • 2 tenen knoflook, fijngehakt
  • 1 takje verse rozemarijn, gerist en fijngesneden
  • 2 blaadjes laurier
  • 1 ui, fijngesnipperd
  • 500g gehakt, ik gebruikte rundergehakt (het recept geef h-o-h gehakt aan)
  • 200ml witte wijn
  • 2el tomatenpuree (tube van Mutti gebruik ik altijd)
  • 300ml passata (Mutti)
  • 200ml water
  • 100ml melk
  • 100g Parmezaanse kaas, geraspt
  • olijfolie
  • zout en peper

Voor de bechamelsaus

  • 100g boter
  • 80g bloem
  • 1liter melk
  • snuf nootmuskaat
  • zout en peper
  • 1 doosje (verse) pastavellen

lekkerste lasagne

Lasagne Bolognese

De basis voor je lasagne is een fantastisch Bolognese. Hiervoor verhit je wat olijfolie in een grote pan en voeg wortel, bleekselderij, knoflook, rozemarijn, laurier en uit toe en fruit dit 5 minuten aan op middelhoog vuur. Voeg het gehakt toe, vuur iets hoger, en bak dit rul en goudbruin aan. Dan de wijn erbij en roeren tot die is verdampt. Bak dan de tomatenpuree 3 minuten mee aan en voeg tot slot de passata en het water toe. Breng de saus aan de kook, vuur dan lager en 1,5 uur met de deksel half op de pan laten pruttelen. De laatste 10 minuten voeg je de melk toe, breng je het op smaak met zout en peper en verwijder je de laurier. Tot hier kun je het al prima voorbereiden.

Zo maak je bechamel

Smelt de boter, zonder die bruin te laten worden. Met een garde de bloem erdoor roeren en dit 3 minuten zachtjes laten garen. Giet dan, beetje bij beetje, de melk erbij. Goed roeren, zodat je geen klontjes krijgt en de saus niet aanbakt. Langzaamaan zal je bechamel steeds indikken. Op dat moment mag er weer melk bij.

Ik gebruikte niet alle melk, dit ligt ook een beetje aan hoe dik je je saus wil. In ongeveer 20 minuten heb je de ideale bechamelsaus bereikt. Breng op smaak met nootmuskaat, zout en peper.

Italiaans comfortfood

Verwarm nu de oven voor op 200C en vet een grote (of twee kleine) ovenschaal in met wat olie. Op de bodem gaat eerst wat bechamelsaus. Daarop lasagnevellen, waar je dan weer bolognesesaus opschept en weer een laagje bechamel. Bestrooi die met Parmezaanse kaas. Herhaal tot alles op is. Maar let op; eindig met bechamel en kaas. Bak de lasagne nu ongeveer 25 minuten in de voorverwarmde oven.

Je kunt de lasagne ook prima in zijn geheel voorbereiden en in de koelkast laten afkoelen en opstijven. Als je ‘m dan snijdt – voor je ‘op 150C in een voorverwarmde oven weer opwarmt – krijg je perfecte vierkante porties.

lasagne

Gepubliceerd op 16 oktober 2020


Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
30 maart 2023
gyoza rijst bowl
 
Rijstbowl met gyoza

Een briljant recept! De vulling van een gyoza op een kom warme rijst. Wel de smaak, niet het gedoe. Love it!
20 maart 2023
 
Paasbrood maken

Zin om met Pasen zelf een Paasbrood te maken? Dan heb ik een heerlijk en eenvoudig recept voor Paasbrood voor je!
20 februari 2023
Witlofsoep met gekaramelliseerde appel
 
Witlofsoep met gekaramelliseerde appel

Soeprecepten kun je gewoon niet genoeg hebben. En dit recept voor witlofsoep mag je ook aan je repertoire toevoegen. Lekker én gezond.
7 februari 2023
TikTok pasta met wodka garnalen
 
Tik Tok pasta met wodka garnalen

Je dacht dat de Tik Tok pasta met feta al lekker was? Wacht tot je diezelfde pasta eet met wodka garnalen. Goddelijk!
4 februari 2023
nonnevot
 
Nonnevotten – Limburgs carnaval gebak

Zo maak en vouw je Limburgse nonnevotten, met stap voor stap foto's en tips. Ook als je niet in Limburg carnaval viert echt een aanrader
29 januari 2023
mosterdsoep recept
 
Romige mosterdsoep met appel

Een heerlijk vegan mosterdsoeprecept voor groot en klein. Mosterd geeft net dat beetje extra aan deze heerlijke soep met knolselderij en appel.