Kip met dragon en prei volgens Joris Bijdendijk



Het gerecht dat Joris Bijdendijk het vaakst in zijn leven at en dat dan ook zeker niet in zijn kookboek ‘Een keuken voor de Lage Landen’ mocht ontbreken. Het is ook het recept dat ik met jullie mag delen, nu het interview met hem ook op de site staat (de review van het boek stond al even online)

Wij aten het als zondagse lunch, en de restjes kip gingen de dag erna mee in de lunchtrommel van ons dame. Smullen was het! Zo lekker zelfs dat we het twee weken daarna wéér maakten. En ook toen ging het schoon op. Een succesrecept wat mij betreft!

fotografie (c) Rene Mesman, styling Hanna van den Bos

Voor vier personen

8 lange dunne preien, met zoveel mogelijk wit
1kg La Ratte aardappels (ik gebruikte een kilo krieltjes
1 scharrel/biologische kip van ongeveer 1 ½ kg
10g gedroogde dragon
150g zachte roomboter
versgemalen peper, zout en selderijzout

Kip met dragon en prei uit Een keuken voor de Lage Landen

Maak de preien schoon door ze aan de groene kant in de lengte in te snijden en het zand eruit te wassen. Bind ze met keukentouw als een bos op. Blancheer de preien ongeveer 5 minuten in kokend gezouten water, liefst in een langwerpige vispocheerpan, zodat ze niet omgebogen hoeven te worden.

Zondagse lunch met gebraden kip

Borstel de aardappelen schoon in water. Snij ze in langwerpige stukken, met schil. Kook de aardappelen gaar (begin in koud water). Verwarm de oven voor op 220 ºC. Vul de kip met de dragon, 100 gram roomboter, zout en peper naar smaak. Ik deed dit door de dragon door de boter te mengen, net als het zout en peper en de kip daarmee te vullen.

Malse kip uit de oven met dragon en prei

Wrijf de overige boter over de buitenkant van de kip en besprenkel licht met selderijzout. Braad de kip nu 60 minuten in de oven tot een goudbruin krokant huidje ontstaat. Leg de laatste 20 minuten de aardappelen en prei onder de kip, zodat ze in de sappen en de boter van de kip sudderen.

Serveren

Snijd beide filets van de kip doormidden, evenals de poten. Geef ieder prei, aardappels, en een deel filet en een deel poot. Schep nog wat van de jus over het gerecht.

Kip dragon prei Joris
Zo kwam mijn versie op tafel

Gepubliceerd op 15 december 2017


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.
20 maart 2026
desembrood recept
 
Desembrood bakken ; het ultieme recept

Wil je zelf desembrood bakken met een krokante korst en een luchtige, smaakvolle kruim? Dit is mijn ultieme recept.
11 januari 2026
kiip uit de oven
 
Perfect gebraden kip uit de oven met beurre noisette

Dit recept zorgt voor de meest perfect gebraden kip uit de oven allertijden. Zo mals en sappig heb je je gebraden kip nog nooit gegeten.
10 december 2025
 
Dyson Airwrap review: is ‘ie het geld waard? Mijn eerlijke ervaring

De Dyson Airwrap stond al jaren op mijn verlanglijstje, maar eerlijk gezegd durfde ik de aankoop nooit te doen.