Smulpaapje weekmenu – #16



Paasinspiratie hebben jullie waarschijnlijk al genoeg (zo niet, hier nog een beetje meer 😉 !) dus in het weekmenu deze week weer een aantal lekkere en makkelijke nieuwe gerechten.

Met de smaak van het voorjaar in de aspergequiche. En waarom zou je pesto kopen als het in een handomdraai zelfgemaakt is. Maar we hebben nog veel meer lekkers voor je in petto!

Wat staat er deze week op het menu?

dag 1 – Quiche met asperges en ham

dag 2 – Biscotti met olijven en pijnboompitten

dag 3 – Zelfgemaakte pesto

dag 4 – Pastasaus uit de oven

dag 5 – Courgette polpetta

Gemak dient de mens

Wat heb je nodig, als je al deze gerechten deze week wilt maken? We maken het je makkelijk en geven je het boodschappenlijstje voor de verse ingrediënten. Daarnaast een overzicht van wat je hopelijk al in de voorraad-/kruiden-/koelkast hebt staan. En zo niet, dan weet je dus wat je moet aanvullen!

Boodschappenlijstje

blauwe kaas, (bijvoorbeeld Stilton), 145g
Eieren
slagroom 125ml
1 bosje groene asperges
hamreepjes, 100g
Bladerdeeg (diepvries)
courgette, 500g
Citroen
Buffelmozzarella
Bladpeterselie
Cacaopoeder
zwarte olijven, 50g
pijnboompitten, 100g
Reep 70% chocola (100g)
Tomaten
Paprika
verse basilicum (heel plantje)
 

In de voorraad-/kruiden-/koelkast

olijfolie
Parmezaan
paneermeel (ik gebruik het liefst Panko broodkruimels)
knoflook
135g suiker
210g bloem
bakpoeder
1 ui
Peper en zout

Gepubliceerd op 18 april 2014


Reageren is niet mogelijk.

Dit vind je vast ook interessant
4 september 2026
 
Zo maak je met desem zelf baguettes

Bak zelf knapperige desem baguettes met dit recept voor 3 baguettes. Met T55-bloem, actieve desemstarter en een nacht koude fermentatie.
31 augustus 2026
desembrood Susan Aretz
 
Desembrood met rogge, eenvoudig recept voor een luchtige batard

Eenvoudige recept voor desembrood met rogge. Zo bak je een desembrood met krokante korst en luchtige kruim.
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.
20 maart 2026
desembrood recept
 
Desembrood bakken ; het ultieme recept

Wil je zelf desembrood bakken met een krokante korst en een luchtige, smaakvolle kruim? Dit is mijn ultieme recept.