Jamie Oliver’s Foodrevolution day 2016



Honger versus overgewicht

Als je kijkt naar de cijfers, dan is het bijna niet voor te stellen dat er méér mensen met overgewicht zijn dan er mensen honger lijden*). Hoe is dat mogelijk?

Maar anders gezegd, hoe gaan we dat tegen? Wetende dat bijna een derde van al het eten dat wereldwijd geproduceerd wordt nooit op een bord komt, maar wordt verspild.*)

FoodRevolution-WorldHunger.jpg

Goed eten kun je leren!

Net als Jamie Oliver is Smulpaapje er ook van overtuigd dat kinderen de sleutel zijn. Als we kinderen van kleins af aan leren om goed te eten resoneert dat nog jarenlang daarna. Eigenlijk begint goed eten dus bij de ouders. Jij dus!

Ouders zouden meer en meer het goede voorbeeld moeten geven. Vers koken, lekker veel groente, fruit en af en toe vlees en/of vis. Eigenlijk is het best makkelijk.

Wat eten we vandaag?

Omdat gedrag niet altijd even makkelijk te veranderen is – eetpatronen sluipen er door de jaren heen makkelijker in, dan er weer uit – probeer ik op Smulpaapje zoveel mogelijk te laten zien dat goed eten met en voor kinderen niet heel ingewikkeld of duur hoeft te zijn.

Meer dan 500 recepten, voor klein én groot vind je online. In mijn boek – Wat eten we vandaag? – staan er ook nog eens meer dan 100.

En regelmatig probeer ik, alleen of samen met anderen, te laten zien dat eten met kinderen leuk is. Zoals de keer dat ik een hele kleuterklas met uit eten nam, of samen met Francesca Kookt, de sterrenkidslunch organiseerde.

Het is aan jou!

Maar het is wat mij betreft dus vooral aan jou als ouder, om de beste keuze mogelijk te maken. Lees etiketten, koop (betaalbare!) seizoensgroente, kook zo veel mogelijk vers en met het seizoen mee. En ben het goede voorbeeld voor je kind(eren) door lekker aan tafel samen, hetzelfde, te eten.

Jamie Oliver Foodrevolution day

Eén keer per jaar dus vraagt Jamie Oliver via Foodrevolutionday extra aandacht voor dit onderwerp. Ik blijf dit, ook in de toekomst, dagelijks doen via Smulpaapje. Want alle beetjes helpen.

Wil jij ook je eigen Foodrevolution day actie opzetten, kijk dan vooral op de site van Jamie Oliver  Want samen maken we de wereld gewoon nét een beetje mooier en lekkerder!

*) cijfers door Foodrevolutionday.org

Meer lezen over Smulpaapje en Jamie Oliver?

Klik dan hier en hier

Gepubliceerd op 18 mei 2016


Reageren is niet mogelijk.

Dit vind je vast ook interessant
29 mei 2023
sangria
 
De lekkerste sangria

De allerlekkerste sangria maak je wat mij betreft deze zomer héél vaak. Dit is mijn fool proof recept voor rosé sangria.
8 mei 2023
salsa bij nacho's
 
Salsa met watermeloen & mango

Salsa is niet alleen een dans, maar ook een Latijns-Amerikaanse saus. Ik maakte een salsa met watermeloen en mango voor bij de BBQ én bij de borrel.
8 mei 2023
Bananenbrood koffie en chocolade
 
Bananenbrood met koffie & chocolade

Alles wat je lekker vindt zit in dit bananenbrood, namelijk koffie én chocolade. Zo wordt het in één keer het lekkerste bananenbrood dat er is.
4 mei 2023
bloemkool puttanesca
 
Bloemkool puttanesca met gebakken gnocchi

Een recept voor puttanesca is meestal met pasta, maar maak die ook eens met geroosterde bloemkool en gebakken gnocchi. Zó lekker!
2 mei 2023
chowder recept
 
Chowder met gerookte vis

Voor wie niet weet wat een chowder is, dat is een goddelijke maaltijdsoep met groente en (gerookte) vis. Dit is mijn recept voor de lekkerste chowder.
21 april 2023
kip van de barbecue
 
Gegrilde kip van de BBQ met grapefruit

Een eenvoudig, maar heerlijk barbecue-recept. Gegrilde kip met grapefruit. Zo lekker at je kip van de barbecue nog niet eerder.