Smulpaapje weekmenu – #5



Heel de maand januari hebben we je voorzien van weekmenu's. Iedere zaterdag verschijnt een nieuwe editie met vijf lekkere gerechten die je gedurende de week makkelijk, snel en lekker op tafel kunt zetten.

En ook in februari zetten we weer een keur aan gerechten voor jullie op een rijtje in het Smulpaapje weekmenu.

 

Kies je favoriet

We vroegen jullie onder andere op Facebook naar jullie voorkeur voor een van de twee volgende gerechten; Citroen ricottapannenkoekjes of een auberginesalade met komkommer en grantaatappel. En waar die laatste aan kop leek te gaan, wonnen de pannenkoekjes uiteindelijk met grote meerderheid van stemmen *). We zijn benieuwd naar de foto's als jullie ze gaan bakken. Delen jullie die met ons?!

Het menu deze week

Dag 1 – Citroen ricottapannenkoekjes

Dag 2 – Zuid-Afrikaanse Bobotie

Dag 3 – Aziatische vega noodles

Dag 4 – Witlofsoep met appeltjes

Dag 5 – Ouderwetse kaasfondue

*) we beloven dat de auberginesalade volgende week alsnog op het menu komt 😉

Gemak dient de mens

Wat heb je nodig, als je al deze gerechten deze week wilt maken? We maken het je makkelijk en geven je het boodschappenlijstje voor de verse ingrediënten. Daarnaast een overzicht van wat je hopelijk al in de voorraad-/kruiden-/koelkast hebt staan. En zo niet, dan weet je dus wat je moet aanvullen!

Boodschappenlijstje

750g gehakt (rund)
5 stronkjes witlof
Room
1 appel bijvoorbeeld Elstar
Soba noodles
Paksoi
Gele paprika
Sesamzaadjes
Aubergines
Granaatappel
Komkommer
Verse munt
Citroenen
Ricotta
Sesamolie
Kaas, geraspt (bijvoorbeeld Emmenthal, Comté)
Stokbrood
Diverse groente (zoals tomaatjes, komkommer, paprika etc)

In de voorraad-/kruiden-/koelkast

Uien
Sneetje brood, geweekt
Kerriepoeder
Gemberpoeder
Suiker
Zout & peper
Kurkuma
Azijn (mango-azijn)
Laurierblaadjes
Melk
Eieren
Knoflook
Bouillon (vers of van blokje)
Sojasaus
Oestersaus
Bloem
Vanille extract (geen essence!)
Bakpoeder

Gepubliceerd op 1 februari 2014


Reageren is niet mogelijk.

Dit vind je vast ook interessant
4 september 2026
 
Zo maak je met desem zelf baguettes

Bak zelf knapperige desem baguettes met dit recept voor 3 baguettes. Met T55-bloem, actieve desemstarter en een nacht koude fermentatie.
31 augustus 2026
desembrood Susan Aretz
 
Desembrood met rogge, eenvoudig recept voor een luchtige batard

Eenvoudige recept voor desembrood met rogge. Zo bak je een desembrood met krokante korst en luchtige kruim.
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.
20 maart 2026
desembrood recept
 
Desembrood bakken ; het ultieme recept

Wil je zelf desembrood bakken met een krokante korst en een luchtige, smaakvolle kruim? Dit is mijn ultieme recept.