Pissaladière (Franse uienpizza)



Toen ik de laatste keer in Lille was zag ik een receptenkaartje voor een pissaladière. Een mooie benaming voor een Franse uienpizza eigenlijk. Want op een dunne deegbodem gaat een hele lading zacht gegaarde rode ui, waarna je ‘afbakt in de oven.

Ik maakte ‘met een rol vers flammkuchendeeg, zodat je het deeg niet zelf hoeft te maken. Maar beknibbel niet op de tijd die je besteedt aan het konfijten van de uien, want hoe langer hoe zoeter en dat is wat deze pissaladière zo onweerstaanbaar maakt. Kom, ik laat je zien hoe makkelijk je ‘m maakt!

Pissaladière – voor één grote plaattaart

1 rol vers Flammkuchendeeg (tante Fanny)
750g rode uien, in dunne ringen
4el neutrale olie (of boter)
3 gedroogde laurierblaadjes
4 takjes verse tijm
12 zwarte olijven
1 blikje ansjovisfilets (Fish Tales), zonder de olie

verder nodig: bakplaat – oven voorverwarmen op 200 C (hetelucht)

Kookvideo borrelen met Susan Aretz i.s.m. NEFF

Samen met NEFF maakte ik voor jullie deze video, waarin je kunt zien hoe makkelijk het is om dit recept te maken. Onder de video lees je de bereidingswijze.

Maak zelf je eigen Franse uienpizza (Pissaladière)

Start met het konfijten van de uien door de olie te verwarmen en op medium vuur de uien, samen met de laurier en tijm, zachtjes te bakken gedurende minimaal 25 minuten. Je zult merken dat na die tijd de uien super zacht en bijna zoet zijn. Haal nu de tijm takjes en laurier uit de ui en laat iets afkoelen

Pissaladière met olijf & ansjovis

Rol het deeg, inclusief papier, voorzichtig uit en leg het in zijn geheel (met papier) op de bakplaat, terwijl je oven voor verwarmt. Spreid je uien nu uit over het deeg, maar laat een klein randje aan alle kanten vrij. In ruitvorm leg je nu de ansjovis erop en in alle hoeken een zwarte olijf. Bak dit geheel nu 15-20 minuten in de voorverwarmde oven, tot je deeg mooi goudbruin is.

Je kunt je pissaladière zowel warm, lauwwarm, als op kamertemperatuur serveren. Hou je niet van ansjovis dan kun je ook tonijn uit blik gebruiken, maar dan mis je die zoute touch van de ansjovis.

Gepubliceerd op 16 december 2019


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.
20 maart 2026
desembrood recept
 
Desembrood bakken ; het ultieme recept

Wil je zelf desembrood bakken met een krokante korst en een luchtige, smaakvolle kruim? Dit is mijn ultieme recept.
11 januari 2026
kiip uit de oven
 
Perfect gebraden kip uit de oven met beurre noisette

Dit recept zorgt voor de meest perfect gebraden kip uit de oven allertijden. Zo mals en sappig heb je je gebraden kip nog nooit gegeten.
10 december 2025
 
Dyson Airwrap review: is ‘ie het geld waard? Mijn eerlijke ervaring

De Dyson Airwrap stond al jaren op mijn verlanglijstje, maar eerlijk gezegd durfde ik de aankoop nooit te doen.