Oesters op 3 manieren



Als ik íets feestelijk vind is dat om oesters samen met een glas champagne op tafel te zetten. Dit zijn 3 manieren om je oesters op smaak te brengen.

Deze 3 manieren voor oesters komen uit mijn 3e boek, Borreltijd. Ik maak ze nog met regelmaat op deze manier en kan je alleen maar heel hard aanbevelen ze te proberen en kijken welke jij het lekkerst vindt.

Oesters koop je bij voorkeur pas op de dag dat je ze wilt gaan eten, zodat ze zo vers mogelijk zijn.

Welke oesters gebruik je?

Dat hangt een beetje van je persoonlijke smaak af. Laat je bij de visboer vooral ook adviseren. Koop je meteen een heel doosje oesters (en waarom ook niet?!) bewaar die dan onder in de koelkast en leg er, voor het tegengewicht op de schelpen, een paar flessen op. Champagne bijvoorbeeld. Heb je die meteen koud liggen 😉

Gebruik een scherp oestermes om de oester, in de punt van de oester, voorzichtig open te maken. Bescherm de hand waarmee je de oester vasthoudt altijd met een theedoek. Dan kun je je a) niet verwonden en b) vang je eventueel lekkend vocht uit de oester meteen op.

Giet het eerste beetje vocht uit de oester en schep er dan een theelepel van jouw favoriete dressing op. Uiteraard is een oester puur, met alleen wat vers citroensap en zwarte peper, ook al een traktatie!

oesters uit Borreltijd

Dit zijn mijn 3 favoriete dressings voor oesters

Oosterse dressing

4 gr geraspte verse gember
2 el Tomasu sojasaus
½ tl sesamolie
½ tl limoensap

meng alle ingrediënten en doe in een mooi schaaltje

Gin Tonic dressing

1 el Hermit of Holy Unicorn gin
2 el Mediterranean tonic (Fever Tree)
ultra fijngesneden komkommer (zonder zaadlijst)

deze dressing is vers het allerlekkerst, dus niet te lang van te voren maken.

klassieke Mignonette

1 el heel fijn gesneden sjalot
2 el frambozenazijn
zout en peper

meng alle ingrediënten en doe in een mooi schaaltje

 

 

Gepubliceerd op 29 december 2021


Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
8 mei 2023
salsa bij nacho's
 
Salsa met watermeloen & mango

Salsa is niet alleen een dans, maar ook een Latijns-Amerikaanse saus. Ik maakte een salsa met watermeloen en mango voor bij de BBQ én bij de borrel.
8 mei 2023
Bananenbrood koffie en chocolade
 
Bananenbrood met koffie & chocolade

Alles wat je lekker vindt zit in dit bananenbrood, namelijk koffie én chocolade. Zo wordt het in één keer het lekkerste bananenbrood dat er is.
4 mei 2023
bloemkool puttanesca
 
Bloemkool puttanesca met gebakken gnocchi

Een recept voor puttanesca is meestal met pasta, maar maak die ook eens met geroosterde bloemkool en gebakken gnocchi. Zó lekker!
2 mei 2023
chowder recept
 
Chowder met gerookte vis

Voor wie niet weet wat een chowder is, dat is een goddelijke maaltijdsoep met groente en (gerookte) vis. Dit is mijn recept voor de lekkerste chowder.
21 april 2023
kip van de barbecue
 
Gegrilde kip van de BBQ met grapefruit

Een eenvoudig, maar heerlijk barbecue-recept. Gegrilde kip met grapefruit. Zo lekker at je kip van de barbecue nog niet eerder.
11 april 2023
risotto raapstelen
 
Risotto met raapstelen & Hollandse garnalen

Een romige risotto met frisgroene raapstelen en als finishing touch die heerlijke Hollandse garnalen. Yum!