Oesters op 3 manieren

Als ik íets feestelijk vind is dat om oesters samen met een glas champagne op tafel te zetten. Dit zijn 3 manieren om je oesters op smaak te brengen.
Deze 3 manieren voor oesters komen uit mijn 3e boek, Borreltijd. Ik maak ze nog met regelmaat op deze manier en kan je alleen maar heel hard aanbevelen ze te proberen en kijken welke jij het lekkerst vindt.
Oesters koop je bij voorkeur pas op de dag dat je ze wilt gaan eten, zodat ze zo vers mogelijk zijn.
Welke oesters gebruik je?
Dat hangt een beetje van je persoonlijke smaak af. Laat je bij de visboer vooral ook adviseren. Koop je meteen een heel doosje oesters (en waarom ook niet?!) bewaar die dan onder in de koelkast en leg er, voor het tegengewicht op de schelpen, een paar flessen op. Champagne bijvoorbeeld. Heb je die meteen koud liggen 😉
Gebruik een scherp oestermes om de oester, in de punt van de oester, voorzichtig open te maken. Bescherm de hand waarmee je de oester vasthoudt altijd met een theedoek. Dan kun je je a) niet verwonden en b) vang je eventueel lekkend vocht uit de oester meteen op.
Giet het eerste beetje vocht uit de oester en schep er dan een theelepel van jouw favoriete dressing op. Uiteraard is een oester puur, met alleen wat vers citroensap en zwarte peper, ook al een traktatie!
Dit zijn mijn 3 favoriete dressings voor oesters
Oosterse dressing
4 gr geraspte verse gember
2 el Tomasu sojasaus
½ tl sesamolie
½ tl limoensap
meng alle ingrediënten en doe in een mooi schaaltje
Gin Tonic dressing
1 el Hermit of Holy Unicorn gin
2 el Mediterranean tonic (Fever Tree)
ultra fijngesneden komkommer (zonder zaadlijst)
deze dressing is vers het allerlekkerst, dus niet te lang van te voren maken.
klassieke Mignonette
1 el heel fijn gesneden sjalot
2 el frambozenazijn
zout en peper
meng alle ingrediënten en doe in een mooi schaaltje
Gepubliceerd op 29 december 2021