Espresso tonic

Move over ijskoffie, want de espresso tonic is terug van weg geweest. En dit is hoe je zo’n lekkere espresso tonic maakt.
Het klinkt misschien wat raar, espresso met tonic maar het is – als je van een bittertje houdt – serieus lekker en verfrissend tijdens warme dagen.
Espresso tonic is trouwens niks nieuws. De eerste keer dat ik die maakte was naar aanleiding van All day Breakfast van Denise Kortlever, jaren geleden.
Toen ik deze zomer voor mijn columns voor Liever in Leiden op zoek ging naar de lekkerste ijskoffie kwam ik ‘m weer tegen op een terras waar hij werd geschonken. En ja hoor, het is nog steeds nét zo lekker!
Dus thuis meteen ook weer gemaakt en dit moeten jullie gewoon ook gaan drinken. Heerlijk is ‘ie!
Omdat een espresso tonic niks anders is dan koude espresso met tonic is het wel van belang dat je zorgt dat die twee componenten ook echt lekker zijn. Dus je lekkerste koffie en de beste tonic.
Welke tonic je voor je espresso tonic kiest is aan jou! Hou je van bitter, net als ik, dan kun je het beste een Indian tonic gebruiken. Ik had die van Thomas Henry nog in huis. Wil je iets een zoetje gebruik dan een mildere tonic, zoals de Mediterranean van Fever Tree.
Dit heb je nodig voor je espresso tonic
1 shot espresso, afgekoeld
150 – 175 ml tonic
grote ijsblokken
schijfje sinaasappel (optioneel)
Espresso tonic
Giet de espresso in een glas en laat helemaal afkoelen. Dan genoeg ijs erbij en voorzichtig de tonic erbij schenken.
Ik vind de sinaasappel lekker erin, voor een héél klein beetje frisheid, maar het hoeft niet. Even roeren en genieten maar!
Gepubliceerd op 28 juli 2022