Review – All day Breakfast



Culinair journaliste Denise Kortlever ontdekte tijdens haar buitenlandse reizen jaren geleden al dat er een hele cultuur is van buiten de deur ontbijten. Niet het gehaaste broodje op het station, maar ríjen om een hip ontbijtcafé te bezoeken en daar uitgebreid te ontbijten of brunchen.

Die trend heeft zij vertaald naar een geweldige ontbijtkoekboek, dat onlangs werd gepresenteerd.

All day breakfast kookboek

De hele dag ontbijten. Na het doorbladeren van dit boek was dat het eerste wat ik wilde doen. Een heel scala aan ontbijt- en brunchrecepten, verdeeld over 6 thema’s, vind je terug in dit boek. En in welke ‘ood’ je ook bent, je vindt in All day Breakfast een ontbijtje dat daar bij past.

Watertandend lekker

Denise deed zo goed als alles zelf voor dit boek. Van de receptuur, tot de teksten tot de oogverblindende foto’s die bij de recepten staan. Van iedere foto krijg je trek! Wetende hoeveel werk dit met zich meebrengt (en het feit dat Denise enigszins een perfectionist is) heb ik niet anders dan respect voor de immense klus die het geweest is om dit boek te maken. Het resultaat is er overigens ook naar!

Aan de slag dus

Want er is maar één manier om er achter te komen of een boek een blijvertje is. Of eigenlijk twee, maar dat je er mee aan de slag wil is door de keuze van recepten in combinatie met de fotografie al bewerkstelligd. Koken dus.

Omdat ik weer eens vroeg wakker was ging ik als eerste aan de slag met de coconut pancakes (het originele recept is van ontbijtcafé Coffee & Coconuts in Amsterdam, waar Denise voor dit boek haar versie van maakte). De boekweitmeel in het recept verving ik door reguliere bloem, en de gewone melk door kokosmelk. Het resultaat, fantástisch lekkere ontbijtpannenkoekjes die echt zó klaar zijn maar net even anders dan anders zijn. Zó lekker zelfs dat ik het recept niet anders dan met jullie moét delen! (zondag vind je dat recept op Smulpaapje, lekker voor het weekend ontbijt!)

Bakken maar

Maar ik bakte ook de coconut & limecake, overigens zonder de aanbevolen mascarponecréme (je moet toch een soort van zelfbescherming inbouwen in dit vak). Deze cake, die Denise bedacht zette Coffee & Coconuts op hun sweet bites kaart. Super leuke co-productie.
De cake nam ik mee voor collega’s. Het feit dat in no time ik “klachten” kreeg dat de cake al op was zegt denk ik genoeg. Een regelrechte hit! Oh en laat ik de espressotonic niet vergeten die ik ook nog maakte. Wát een ontdekking.

Must have

Goed, je snapt het denk ik wel. Dit boek is een echte must have en een fantastische aanvulling op je kookboekencollectie. Praktisch, boordevol recepten (meer dan 80!), van makkelijk tot bewerkelijk maar altijd prachtig in beeld gebracht.

All day breakfast wordt uitgegeven door Unieboek – het Spectrum, kost € 20 (een koopje!) en koop je in de boekwinkel of online via bijvoorbeeld Bol.com

Gepubliceerd op 20 oktober 2015


Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
4 september 2023
Caponata recept
 
Siciliaanse Caponata Recept, een mediterraanse favoriet

Caponata, een smaakvolle Siciliaanse specialiteit, is een ware traktatie voor liefhebbers van de mediterrane keuken.
17 augustus 2023
onigiri met makreel
 
Onigiri met gerookte makreel

Onigiri zijn Japanse rijsthapjes die veel sneller zijn gemaakt dan sushi en die je kunt vullen met wat je maar lekker vindt. Zoals deze met gerookte makreel
31 juli 2023
american pancakes
 
American blueberry pancakes

De ultieme American pancakes maak je vanaf nu gewoon zelf. Met dit pancake recept geniet je van een enorme stapel American blueberry pancakes
28 juli 2023
risotto basisrecept
 
Risotto, een eenvoudig basisrecept

Met dit basis risottorecept kun je alle kanten op. Ik laat je ook zien hoe je van de basis risotto heel eenvoudig een paddenstoelen risotto maakt.
28 juli 2023
recept pasta carbonara
 
Klassieke pasta Carbonara

Hoe het kan dat er nog geen recept voor een klassieke Carbonara op de site staat is me een raadsel. Want dit geweldige pastarecept is zó lekker!
29 juni 2023
rabarber compote
 
Rabarber compote met aardbei

Dit is mogelijk het lekkerste recept dat ik heb voor rabarber compote. Met verse aardbeien erdoor, maar ook met een vleugje vanille en kaneel.