Coleslaw met homemade dressing

Coleslaw is een rauwkostsalade van verschillende soorten harde groente die geweldig is voor bij de barbecue. Dit is mijn favoriete coleslaw recept.
Want er zijn verschillende manieren om coleslaw te maken. Voor deze versie gebruik ik witte kool en winterwortel. Maar je zou er bijvoorbeeld ook nog een deel rode kool door kunnen doen.
Belangrijk is dat je harde koolsoorten en/of groentes gebruikt die je goed kunt raspen. Of gebruik zoals ik je keukenmachine met een groenterasp om nóg sneller klaar te zijn.
Het allerlekkerste is natuurlijk om er een homemade dressing bij te maken. Ik gebruik een half mayo half yoghurt dressing, zo heb je wel de lekkere smaak van mayo maar net dat frisse dat yoghurt heeft.
Je kunt deze salade super bij de barbecue serveren. Wij aten ‘m o.a. bij de gevlinderde kip maar ook bij een broodje hamburger is het een lekkere knapperige salade.
Voor één grote kom (ongeveer 6 personen als bijgerecht
450 gram wortel, geraspt
2 Granny Smith appels, geraspt
500 gram witte kool, geraspt
100 gram rozijnen
voor de dressing
3 el mayonaise (ik gebruik die van The Mayo Sisters)
2 el yoghurt
1 tl Amerikaanse mosterd (ik gebruik die van Heinz)
2 tl citroensap
1 el rodewijnazijn
1 el gembersiroop
zout en peper
Coleslaw met homemade dressing
Voor de coleslaw meng je alle groente en de appel met rozijnen goed door elkaar. Geen zin om zelf te raspen, je kunt de kool en wortel ook kant en klaar kopen. Maar het is natuurlijk stukken budgetvriendelijker om dat zelf te doen!
Dressing voor de coleslaw
Voor de dressing mix je alle ingrediënten. Proef die even en breng waar nodig op smaak met zout en peper. Giet dit over je groente en hussel heel goed rond. Laat dit even een half uurtje staan, voor je de coleslaw serveert.
Gepubliceerd op 21 mei 2021
2 reacties
Ik heb deze coleslaw gisteren gemaakt, geweldig! Heerlijk fris en zoet met de granny en de rozijnen. Echt een aanrader. Ik had extra veel gemaakt, dus had ook nog een goede lunch snack vandaag!
Wat fijn om te horen! En ja, de dag erna nog steeds heerlijk