Chocolade-sinaasappel roombotercake



Een variant op de klassieke roombotercake, dat is deze chocolade–sinaasappel roombotercake. Super smeuïg, zó gemaakt. Je nieuwe favoriete cakerecept!

Het is echt een super simpel cakerecept. Als je boter en suiker kunt mixen, dan kun je deze cake maken. Echt waar.

Door twee smaakcomponenten, chocolade en sinaasappel, aan je klassieke roombotercake toe te voegen krijg je een volledig  nieuwe roombotercake.

Dus zet alvast de oven aan, vet je cakeblik in en duik de keuken in. Want deze cake wil je maken.

Voor één cake (10 flinke plakken)

  • 200g boter (ongezouten) – op kamertemperatuur
  • 200g fijne kristalsuiker
  • 4 eieren (maat M)
  • 200g bloem
  • 25 gram cacao
  • 1el bakpoeder
  • 1/2 tl bakingsoda
  • snufje zout
  • rasp van 1 sinaasappel
  • 2 el sinaasappelsap

Bakblik (ingevet of voorzien van bakpapier) – oven voorverwarmen op 150C (hetelucht)

roombotercake met chocolade

Chocolade-sinaasappel roombotercake

Om te zorgen dat je Chocolade-sinaasappel roombotercake zo smeuïg mogelijk is mix je de zachte boter en de suiker minimaal 5 minuten. Daarvan wordt het mengsel mooi licht en crèmig  en is je suiker volledig opgenomen. Dit kan zowel met een handmixer als in een Kitchenaid.

Daarna gaan er één voor één de eieren erdoor. Wacht met het volgende ei tot het vorige ei volledig is opgenomen. Schraap de zijkanten van de kom goed erbij, zodat alles goed gemengd is. Dan gaat de sinaasappelrasp en het sap erbij en die mix je nog kort mee. Ik gebruikte trouwens bloedsinaasappelsap, maar met gewoon sinaasappelsap kan het ook fantastisch.

roombotercake met chocolade

Simpel cakerecept

Het cakerecept is verder super simpel. In een aparte kom meng je de bloem, bakingsoda, bakpoeder en een snufje zout. Verdeel dit dan over twee kommen en voeg aan één kom de cacao toe. Verdeel je boter/suiker/eimengsel over deze twee kommen en meng kort door. Het lichte beslag gaat onder in je bakblik. Het cacaobeslag er boven op. Strijk dit iets glad en bak je chocolade-sinaasappelcake dan ongeveer 55 minuten in de voorverwarmde oven.

Check met een satéprikker vervolgens of je cake goed gaar is en haal die dan uit de oven. Laat nog een half uurtje in het blik afkoelen, voor je de cake op een rooster zet om verder af te koelen. Dikke plakken van snijden en zo vers mogelijk eten. Geniet ervan!

 

 

Gepubliceerd op 13 maart 2021


5 reacties

  1. Mette schreef:

    Hoe groot moet het bakblik zijn?

  2. Penny schreef:

    Ziet er heerlijk uit! Bij de ingrediënten staan ook twee eetlepels sinaasappelsap maar in het recept staat niet wanneer en waarbij je dat toevoegt. Waarschijnlijk op het laatst bij het boter/suiker/ei mengsel?

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.
20 maart 2026
desembrood recept
 
Desembrood bakken ; het ultieme recept

Wil je zelf desembrood bakken met een krokante korst en een luchtige, smaakvolle kruim? Dit is mijn ultieme recept.
11 januari 2026
kiip uit de oven
 
Perfect gebraden kip uit de oven met beurre noisette

Dit recept zorgt voor de meest perfect gebraden kip uit de oven allertijden. Zo mals en sappig heb je je gebraden kip nog nooit gegeten.
10 december 2025
 
Dyson Airwrap review: is ‘ie het geld waard? Mijn eerlijke ervaring

De Dyson Airwrap stond al jaren op mijn verlanglijstje, maar eerlijk gezegd durfde ik de aankoop nooit te doen.