Camembert uit de oven met gekarameliseerde noten



Een van de meest ultieme borrelhapjes is misschien wel camembert uit de oven. Helemaal als je er een topping van gekarameliseerde noten op doet. Om het af te maken met een schepje verse bramencompote. Loopt het water je ook al in de mond? Snap ik!

Want het is ook echt zo lekker als het klinkt. Eenvoudig om te maken ook, want de oven doet het meeste werk. Met dit recept maak je de bramencompote zelf. Dat is echt de moeite waard. Geen zin in of tijd voor, koop dan een goede kwaliteit compote of jam van het soort fruit dat jij lekker vindt.

De gekarameliseerde noten geven niet alleen dat beetje crunch aan je zachte camembert, maar hebben nét een beetje pit waardoor ze het hele borrelhapje direct een wow factor geven. Ik vertel je gauw hoe je het maakt.

Dit heb je nodig:
1 goede kwaliteit camembert van 250 gram (ik gebruikte Le Rustique)
2 tenen knoflook, gehalveerd
3 takjes verse tijm, alleen de blaadjes
100 gram ongezouten pecannoten
100 gram ongezouten pistachenoten
½ el zonnebloemolie
1 ½ el maple syrup
2 tl rietsuiker
¼ tl gemalen kaneel
½ tl fijn keukenzout
¼ tl chilipoeder
bramencompote – zelfgemaakt 

verder nodig: oven voorverwarmen op 175C – bakplaat met bakpapier

gebakken camembert

Gekarameliseerde noten

Voor de topping van gekarameliseerde noten rooster je eerst de noten, op een bakplaat met bakpapier, 8-10 minuten in de voorverwarmde oven. In die tijd meng je de zonnebloemolie met de maple syup, rietsuiker, kaneel, zout en chilipoeder en verwarm je die in een pannetje (niet laten koken). Doe daar dan de geroosterde noten voorzichtig bij en roer goed door. Doe alles dan terug op de bakplaat en spreid gelijkmatig uit.

Rooster dit vervolgens weer 8 – 10 minuten in de oven, maar schep om de twee minuten even om. Als alles mooi goudbruin is haal je het uit de oven en laat je het op de bakplaat afkoelen.

Camembert uit de oven

Dan nu de camembert uit de oven. Snijd voorzichtig de bovenste laag van de korst van je camembert af. Doe dat zo dun mogelijk. Steek in de camembert nu de gehalveerde teentjes knoflook en verdeel de tijmblaadjes erover. Zet dit, met houten omhulsel en al, in de oven en laat 10 minuten staan, tot de camembert lekker zacht is geworden.

Camembert uit de oven met gekarameliseerde noten

Haal de camembert voorzichtig uit de oven en verwijder de knoflook. Hierop gaat nu een goeie schep bramencompote. Daarop gaat de topping van gekarameliseerde noten. Voor de mooi nog een of twee takjes tijm erop. Serveer met je favoriete crackers of vers stokbrood. Het ultieme borrelhapje toch?!

Gepubliceerd op 9 augustus 2020


Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
29 mei 2023
sangria
 
De lekkerste sangria

De allerlekkerste sangria maak je wat mij betreft deze zomer héél vaak. Dit is mijn fool proof recept voor rosé sangria.
8 mei 2023
salsa bij nacho's
 
Salsa met watermeloen & mango

Salsa is niet alleen een dans, maar ook een Latijns-Amerikaanse saus. Ik maakte een salsa met watermeloen en mango voor bij de BBQ én bij de borrel.
8 mei 2023
Bananenbrood koffie en chocolade
 
Bananenbrood met koffie & chocolade

Alles wat je lekker vindt zit in dit bananenbrood, namelijk koffie én chocolade. Zo wordt het in één keer het lekkerste bananenbrood dat er is.
4 mei 2023
bloemkool puttanesca
 
Bloemkool puttanesca met gebakken gnocchi

Een recept voor puttanesca is meestal met pasta, maar maak die ook eens met geroosterde bloemkool en gebakken gnocchi. Zó lekker!
2 mei 2023
chowder recept
 
Chowder met gerookte vis

Voor wie niet weet wat een chowder is, dat is een goddelijke maaltijdsoep met groente en (gerookte) vis. Dit is mijn recept voor de lekkerste chowder.
21 april 2023
kip van de barbecue
 
Gegrilde kip van de BBQ met grapefruit

Een eenvoudig, maar heerlijk barbecue-recept. Gegrilde kip met grapefruit. Zo lekker at je kip van de barbecue nog niet eerder.