Geroosterde groentesoep met wortel, venkel & appel

Fijn voor je portemonnee én lekker, dat krijg je voor elkaar door groente die je over hebt niet weg te gooien maar te verwerken in een goedgevulde soep. Maak ‘in het weekend alvast klaar en je hebt als bonus dat je doordeweeks lekker snel aan tafel zit.
Door de groenten in de oven te roosteren krijgt je soep een nog intensere smaak. Vries ‘in porties in en je kunt, ook als je een keer snel en warm wilt lunchen, lekker én gezond aan tafel.
Voor 4-6 kommen soep
1 venkel (ongeveer 350g), in grove stukken
200g puntpaprika, zonder zaadlijst, in grove stukken
250g winterwortel, geschrapt, in grove stukken
1 grote goudrenet, in grove stukken (gewoon met schil, maar zonder klokhuis)
chiliflakes (hoeveelheid naar smaak), zout, peper en scheutje olie
2el zonnebloemolie
5-7g geraspte verse gember
2 tenen knoflook, geraspt
1,5L groentebouillon
1el roomkaas
Optioneel: 50g gehakte hazelnoten
Verder nodig; bakblik met bakpapier – oven voorverwarmen 180C – staafmixer (of blender)
Geroosterde groentesoep
Leg de groente op het bakblik, bestrooi met de kruiden en een klein beetje olie. Rooster ze een half uur in de voorverwarmde oven, keer halverwege. Leg halverwege de appel ook op de bakplaat. Aan het eind van de oventijd zet je een grote soeppan op.
Soep met wortel, venkel & appel
Verwarm de olie en fruit hierin zachtjes de gember en knoflook vijf minuten aan. In die tijd rooster je in een droge koekenpan de hazelnoten. Laat die daarna afkoelen en hak ze grof. De groente en appel van de bakplaat gaan nu bij de gember en knoflook. Schep alles even goed om en giet er dan de bouillon bij. Laat alles een kwartiertje pruttelen, tot de wortel goed gaar is. Pureer de soep dan, met de roomkaas erin, helemaal fijn. Breng op smaak met zout en peper. Serveer met de gehakte hazelnoten.
Gepubliceerd op 7 februari 2018