Chili van 2 bonen met chorizo en zoete aardappel

Bonen zijn super goed voor je. Niet voor niets is 2016 uitgeroepen tot het jaar van de boon.
Zeker in de maand januari, als we toch wat meer op onze portemonnee letten na een dure decembermaand, is het fijn om budgetvriendelijk maar nog steeds lekker te koken. Deze tweebonenchili met chorizo en zoete aardappel voldoet daar in alle opzichten aan.
Voor 4-6 personen
1el neutrale olie
1 teentje knoflook, fijngesneden
1 ui, gesnipperd
1 rode paprika, in blokjes
1 gele paprika, in blokjes
1 zoete aardappel, in blokjes
1 blik chilibonen (met saus) á 400g
1 blik kidneybonen (afgespoeld) á 400g
1 blik San Marzano tomaten
½ chorizo, in blokjes (á 225g, Stegeman)
1tl gemalen komijn
½ tl kaneel
½ tl gerookt paprikapoeder
zout & peper
Om te serveren: zure room, zachte tortilla’s
Grote pan chili met 2 soorten bonen
Verwarm in een grote pan de olie en fruit knoflook en ui zachtjes aan. Dan blokjes rode paprika, chorizo en zoete aardappel erbij en 5 minuten om en om scheppend meebakken. Bestrooi met de kruiden en schep nog een keer goed door. Dan de twee soorten bonen en tomaten toevoegen, breng zachtjes aan de kook. Vuur zachter zetten en 20-30 minuten laten pruttelen, of tot dat de zoete aardappel beetgaar is. Voeg in de laatste 5 minuten de gele paprika blokjes toe, die houden dan lekker wat ‘bite’.
Efficiënt koken
Serveer met een lekkere lik zure room en zachte tortilla’s. Die zijn ook super lekker om de saus mee op te dopen. Dit gerecht kan ook in zijn geheel worden voorbereid en (deels) worden ingevroren. Dan wel zonder de zure room! Wil je een vega variant, laat dan de chorizo weg
Wil je meer recepten voor lekkere chili? Hier vind je er nog veel meer!
Gepubliceerd op 13 januari 2016