Smulpaapje kookt! – Zelfgemaakte pizza



Is er iets meer Italiaans dan pizza? Nee hé? Meestal val je hiervoor terug op een diepvriespizza of maak je het deeg uit een pakje uit de supermarkt. Best jammer eigenlijk.

Wat nou als ik je vertel dat je dat pizzadeeg supermakkelijk ook zelf kunt maken? En dat zelfgemaakte pizza echt zóveel lekkerder is. Dit is een aanpassing van het recept van Jamie Oliver, dat wij thuis altijd gebruiken. En het is echt onovertroffen. Probeer het maar eens!

Voor 2 grote pizza’s

500g 00′ bloem (Italiaanse bloem, speciaal voor pizza) *)
7g gist
½ tl zout
½ el suiker
325ml handwarm water
2el olijfolie
Spierkracht

*) alternatief is 400g reguliere bloem en 100g semolina

Pizzadeeg

Meng de suiker, olie en gist in het water en laat heel even staan. Doe de bloem op je werkblad en maak in de bloem een kuiltje. In het midden giet je het watermengsel. Meng dat vanuit het midden langzaam, tot dat alles in het deeg is opgenomen. Nu komt het aan op spierkracht. Kneed het deeg, keer op keer, tot het elastisch voelt en niet meer aan het aanrecht plak. Je zult de neiging hebben bloem op je werkblad te willen strooien, beheers je en probeer dit zo min mogelijk te doen. De sleutel zit ‘echt in het blijven kneden. Trek hier een minuut of tien voor uit. Doe dit in een kom die je lichtjes heb ingewreven met olie en zet het een uur weg, tot het verdubbeld is in volume.

Zelf pizza maken

Nu je deeg klaar is haal je het uit de kom en verdeel je het over je bakplaat of je pizzasteen. Natuurlijk wil je het ook met wat lekkers beleggen. Doe dat met mate. In tegenstelling tot in Nederland eten de Italianen hun pizza het liefst zo puur mogelijk. De basis is natuurlijk altijd tomatensaus. Je kunt deze saus daar ook super goed voor gebruiken.

Beleg je favoriete pizza

Daarover heen kun je eventueel wat geraspte kaas of mozzarella doen. Dan heb je de klassieker de Margerita al te pakken. Mijn persoonlijke favoriet is om ‘als Margerita te bakken en er daarna rauwe Italiaanse ham, rucola en wat basilicumolie over te doen. Maar de mogelijkheden zijn legio. Wat is jouw favoriet?

 

Gepubliceerd op 3 september 2014


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
16 september 2026
 
Dubbel gepaneerde schnitzels

Nooit meer voor-gepaneerde schoenzolen, vanaf nu (dubbel!) paneer je zelf je schnitzels, voor de lekkerste dubbel gepaneerde schnitzels.
4 september 2026
 
Zo maak je met desem zelf baguettes

Bak zelf knapperige desem baguettes met dit recept voor 3 baguettes. Met T55-bloem, actieve desemstarter en een nacht koude fermentatie.
31 augustus 2026
desembrood Susan Aretz
 
Desembrood met rogge, eenvoudig recept voor een luchtige batard

Eenvoudige recept voor desembrood met rogge. Zo bak je een desembrood met krokante korst en luchtige kruim.
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.