Smulpaapje kookt! – Zelfgemaakte nacho’s



Het is natuurlijk heel makkelijk, een zak nacho’s opentrekken en gaan smikkelen. Maar wist je dat je diezelfde nacho’s heel makkelijk zelf kunt maken. En nog eens snel ook.

Dus heb je zin in een avondje Mexicaans snacken, zet dan deze zelfgemaakte nacho’s zeker eens op tafel!

Wat heb je nodig

Maistortilla’s (o.a. verkrijgbaar bij AH XL)
Bakplaat met bakpapier
Oven voorverwarmen op 175C (hete lucht)

Zo maak je zelf nacho’s

Met een pizzasnijder (of heel scherp mes) snijd je driehoekjes uit de tortilla’s. Dat kun je heel netjes doen, of gewoon lekker lukraak in grove stukken. Leg deze op de bakplaat en zorg dat ze elkaar niet overlappen. Je wilt ook echt maar één laag tegelijkertijd bakken, dus doe het in delen als je een grote schaal vol wilt maken.

Nacho’s met guacemole

Je bakt de nacho’s nu 5 minuten in de voorverwarmde oven, tot ze mooi goudbruin kleuren. Laat ze afkoelen (en dus wat krokanter worden) voor je ze serveert. Natuurlijk maak je ook zelf je guacemole, voor bij deze lekkere zelfgemaakte chippies!

Meer inspiratie voor een Mexicaanse fiesta aan tafel vind je hier

Gepubliceerd op 15 april 2015


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
16 september 2026
 
Dubbel gepaneerde schnitzels

Nooit meer voor-gepaneerde schoenzolen, vanaf nu (dubbel!) paneer je zelf je schnitzels, voor de lekkerste dubbel gepaneerde schnitzels.
4 september 2026
 
Zo maak je met desem zelf baguettes

Bak zelf knapperige desem baguettes met dit recept voor 3 baguettes. Met T55-bloem, actieve desemstarter en een nacht koude fermentatie.
31 augustus 2026
desembrood Susan Aretz
 
Desembrood met rogge, eenvoudig recept voor een luchtige batard

Eenvoudige recept voor desembrood met rogge. Zo bak je een desembrood met krokante korst en luchtige kruim.
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.