Smulpaapje kookt! – Maaltijdsoep met bonen, prei & worst



Voor Vrouw.nl – waar ik ook wekelijks voor schrijf – maakte ik op basis van een familierecept van een van de lezers deze maaltijdsoep.

Een budgetvriendelijke, heerlijk vullende soep die vele malen lekkerder was dan ik van te voren had bedacht. Ik deel hem dus ook heel graag met jullie!

Voor vier personen, als maaltijdsoep

500g prei, in ringen gesneden en goed gewassen
Scheutje olijfolie
1el tomatenpuree
1el bloem
1L groentebouillon, van een blokje is prima
1 grote pot witte bonen in tomatensaus (700g)
250g rookworst van de slager, in blokjes
vers gemalen zwarte peper

Maaltijdsoep in een handomdraai

Verhit een grote (soep) pan met 2el olijfolie en fruit hierin de uitgelekte prei een paar minuutjes aan. Tomatenpuree erbij, goed roeren en even een minuutje bakken. Strooi dan de bloem erover en bak dit ook een minuutje mee. Daarna de bouillon en bonen (met saus) erbij en aan de kook brengen. Laat een minuut of tien pruttelen.

Lang genoeg om de prei gaar te krijgen en de soep iets dikker en romiger te laten worden. Tot slot de rookworst erbij, nog even door warmen en op smaak brengen met peper. En klaar ben je!

Gepubliceerd op 1 februari 2015


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
16 september 2026
 
Dubbel gepaneerde schnitzels

Nooit meer voor-gepaneerde schoenzolen, vanaf nu (dubbel!) paneer je zelf je schnitzels, voor de lekkerste dubbel gepaneerde schnitzels.
4 september 2026
 
Zo maak je met desem zelf baguettes

Bak zelf knapperige desem baguettes met dit recept voor 3 baguettes. Met T55-bloem, actieve desemstarter en een nacht koude fermentatie.
31 augustus 2026
desembrood Susan Aretz
 
Desembrood met rogge, eenvoudig recept voor een luchtige batard

Eenvoudige recept voor desembrood met rogge. Zo bak je een desembrood met krokante korst en luchtige kruim.
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.