Maaltijd linzensoep met zoete aardappel en kokos

Een snelle, makkelijke en héle lekkere Indiase maaltijdsoep. Mild van smaak maar net even wat anders dat de doorsnee soepen. Zo kun je iedereen aan tafel verrassen, zonder dat het te spannend wordt! Je kunt de soep (deels) pureren, dan wordt hij wat dikker. Maar ook zonder staafmixer, met alles ingrediënten intact, is deze soep een lekkere, snelle maaltijd!
Voor 4 personen als maaltijdsoep
1 ui, gesnipperd
2el zonnebloemolie
grote teen knoflook (of 2 kleine), fijngesneden
3cm gember, geschild en geraspt
2 puntpaprika’s, grof gesneden
350g zoete aardappelblokjes, in kleine blokjes
1el tomatenpuree
1 laurierblad
300g rode linzen
1,25L Groentebouillon
Blik kokosmelk
Serveer met Naan (bijvoorbeeld van Patak)
Snelle Indiase maaltijdsoep
Verhit in een grote (soep)pan de olie en fruit de ui daar een minuut of vijf zachtjes in aan. Paprika, knoflook en gember erbij en een paar minuutjes meebakken. Voeg nu de aardappelblokjes en tomatenpuree toe, bak die ook nog een minuutje mee.
Bouillon, kokosmelk, laurier en linzen erbij en alles aan de kook brengen. Het vuur mag dan lager en laat het zo, met de deksel op de pan, een minuut of twintig pruttelen tot de aardappels en linzen gaar zijn. Haal dan het laurierblad er uit en breng nog op smaak met zout en peper.
Dahl
Als je de soep nu (helemaal of deels) pureert krijg je een Dahl. Ik heb alleen de aardappelblokjes met een staafmixer gepureerd en de linzen intact gelaten. Kies wat jij het lekkerst vindt en serveer de soep (of dahl) dan met warm Naan brood.
Gepubliceerd op 11 december 2014