Smulpaapje kookt! – Klassieke stoofpeertjes



Met het pakket dat we van Albert Heijn ontvingen, in het kader van hun Hollandse Klassiekers, gingen we natuurlijk aan de slag. Want als we ergens in de herfst dol op zijn dan is dat wel op stoofpeertjes. Het pakket was echter wel een vertrekpunt, want natuurlijk ben ik aan het experimenteren geslagen.

Het resulaat zijn deze alcoholvrije stoofpeertjes, waar zelfs geen suiker aan toegevoegd is. Dat wordt smullen voor iedereen!

Wat heb je nodig

1 AH pakket voor stoofpeertjes
(hierin zitten de peertjes, kaneelstokjes en bessensap)
Sinaasappelsap
half glas Belvoir frambozen en citroen limonadesiroop
2 kaneelstokjes
2 kruidnagels
1 vanillestokje, opgesneden en vanille eruit geschraapt

Zo maak je klassieke stoofpeertjes

Schil de peertjes, maar laat wel het steeltje eraan! Zet in een grote, diepe pan en giet het bessensap en de siroop erbij. De rest vul je aan met sinaasappelsap, zover dat de peertjes net onder staan en het steeltje nog boven het vocht uitkomt. Breng alles aan de kook, vuur iets terugdraaien en in ruim 45-50 minuten (afhankelijk van de dikte van je peertjes) gaar laten stoven. Prik even met een mes erin om te voelen of ze gaar zijn.

Stoofpeertjessiroop

Giet de peertjes af in een zeef, maar vang het vocht in een schone pan op. Dat zet je nu terug op het vuur, breng je aan de kook en laat je 20 minuten inkoken. Je krijgt daardoor een dikkere, heerlijke stoofpeertjessiroop. Giet dat terug over de peertjes en serveer in zijn geheel als toetje!

Gepubliceerd op 12 oktober 2014


Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
20 maart 2023
 
Paasbrood maken

Zin om met Pasen zelf een Paasbrood te maken? Dan heb ik een heerlijk en eenvoudig recept voor Paasbrood voor je!
20 februari 2023
Witlofsoep met gekaramelliseerde appel
 
Witlofsoep met gekaramelliseerde appel

Soeprecepten kun je gewoon niet genoeg hebben. En dit recept voor witlofsoep mag je ook aan je repertoire toevoegen. Lekker én gezond.
7 februari 2023
TikTok pasta met wodka garnalen
 
Tik Tok pasta met wodka garnalen

Je dacht dat de Tik Tok pasta met feta al lekker was? Wacht tot je diezelfde pasta eet met wodka garnalen. Goddelijk!
4 februari 2023
nonnevot
 
Nonnevotten – Limburgs carnaval gebak

Zo maak en vouw je Limburgse nonnevotten, met stap voor stap foto's en tips. Ook als je niet in Limburg carnaval viert echt een aanrader
29 januari 2023
mosterdsoep recept
 
Romige mosterdsoep met appel

Een heerlijk vegan mosterdsoeprecept voor groot en klein. Mosterd geeft net dat beetje extra aan deze heerlijke soep met knolselderij en appel.
11 januari 2023
hartige cake met spinazie
 
Hartige cake met spinazie

Een hartige cake is áltijd een goed idee. Als makkelijke lunch, als borrelhapje of bij soep voor een snelle maaltijd. Deze hartige cake wil je maken!