Smulpaapje kookt! – Kip Cashew (uit Zoals alleen oma dat kan)



Ik schreef het al in mijn review. Van Danny Jansen’s ‘Zoals alleen oma dat kan’ kun je niet anders dan zin krijgen om te koken. Lastig kiezen ook uit een boek vol lekkere recepten. Ik maakte er drie, nasi goreng (een pittige versie), Orak Arik (een verrassend en super lekker groentegerecht) en Kip Cashew. Van dat laatste gerecht deel ik vandaag het recept met jullie.

Ik heb er een mildere versie van gemaakt aangezien 3 rode pepertjes door mijn kleuter niet echt gewaardeerd worden. In het boek, dat je gewoon moet aanschaffen, vind je het originele recept als ook de andere recepten van de rijsttafel die ik samenstelde.

Voor 4 personen

500g kipfilet (ik gebruikte kippendijen), in reepjes
3el witte wijn
3el ketjap asin (ABC, toko)
3el ketjap manis
1 rode paprika, in blokjes
1 grote ui, in dunne ringen
lente-uitjes, in stukjes van 1 cm
150g ongebakken cashewnoten
Zonnebloemolie

Kip cashew

Maak als eerste de marinade door de wijn te mengen met de beide ketjap varianten. Meng de kip hier goed door heen, dek de schaal af met folie en zet minsten 45 minuten (koud) weg.

Zelf cashewnoten bakken

Bak in de tussentijd de cashewnoten in de zonnebloemolie. Goed omscheppen, zodat ze om en om goudbruin worden. Laat uitlekken op keukenpapier en laat afkoelen op een groot bord.

Gemarineerde kip

Zet een pan op hoog vuur en doe daar nog een klein scheutje olie in. Bak kort de paprikablokjes er in aan. Haal de kip uit de marinade (bewaar die!) en doe die bij de paprika. Bak 6 minuten, terwijl je de kip af en toe omschept. Ui erbij en ook nog eens 5 minuten meebakken. Rest van de marinade en de lente uitjes toevoegen en nog een minuutje goed doorwarmen.

Zoals alleen oma dat kan

Vlak voordat je de kip cashew serveert schep je de cashewnoten erdoor, zodat die lekker knapperig blijven. Serveer als onderdeel van een rijsttafel. Of serveer als hoofdgerecht met wat witte rijst en groente naar keuze.

 

Gepubliceerd op 3 december 2015


Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
27 september 2023
Vijgen kruimel muffin
 
Vijgen-kruimel muffins

Appel-kruimel muffins kennen we nu wel. Dit eenvoudige recept voor vijgen-kruimel muffins is een perfect recept voor zoete herfsttraktaties.
4 september 2023
Caponata recept
 
Siciliaanse Caponata Recept, een mediterraanse favoriet

Caponata, een smaakvolle Siciliaanse specialiteit, is een ware traktatie voor liefhebbers van de mediterrane keuken.
17 augustus 2023
onigiri met makreel
 
Onigiri met gerookte makreel

Onigiri zijn Japanse rijsthapjes die veel sneller zijn gemaakt dan sushi en die je kunt vullen met wat je maar lekker vindt. Zoals deze met gerookte makreel
31 juli 2023
american pancakes
 
American blueberry pancakes

De ultieme American pancakes maak je vanaf nu gewoon zelf. Met dit pancake recept geniet je van een enorme stapel American blueberry pancakes
28 juli 2023
risotto basisrecept
 
Risotto, een eenvoudig basisrecept

Met dit basis risottorecept kun je alle kanten op. Ik laat je ook zien hoe je van de basis risotto heel eenvoudig een paddenstoelen risotto maakt.
28 juli 2023
recept pasta carbonara
 
Klassieke pasta Carbonara

Hoe het kan dat er nog geen recept voor een klassieke Carbonara op de site staat is me een raadsel. Want dit geweldige pastarecept is zó lekker!