Mini zalmburgers



Een mini burger met twee soorten zalm. Voor een feestje maak je ze ‘bite size’, één hap en weg. Of maak een iets grotere voor een feestelijk buffet. En omdat ze ook gewoon door de week super lekker zijn kun je er ook prima een echte burger van maken.

Het mooiste van alles? Helemaal voor te bereiden de dag (of ochtend) tevoren. Efficiënt, makkelijk maar boven al super lekker. Wat wil je nog meer?

Nodig voor de burgers (aantal afhankelijk van hoe groot)

750g aardappel, geschild en in kwarten
150g zalmfilet (zonder huid)
100g gerookte zalm
50g boter
1el dille/mosterdsaus (Ton’s)
1tl gedroogde bieslook
50g bloem
1 ei

Om te paneren: 2 eieren (L) – 50g bloem – 125g Panko (toko/AH)
Om te bakken: zonnebloemolie

Burger met vis

Begin met het koken van de aardappels, 10 minuten. De laatste 2 minuten leg je de zalm op de aardappels. Het water laat je pruttelen, niet voluit koken. Haal dan de zalm eraf, leg weg op een bord. Giet de aardappels (als ze goed gaar zijn) af en laat 10 minuten uitstomen.

Zalmburger

De gepocheerde zalmfilet haal je in stukken met een vork uit elkaar. De gerookte zalm snijd je ook kleiner. Maak de aardappels fijn met de boter en doe er de dillesaus en bieslook bij. Breng op smaak met zout en peper. Beide soorten zalm er nu goed door mengen. Tot slot de bloem en het ei, tot je één geheel hebt. Zet dit een uur weg om goed op te stijven.

Mini burgers

Vorm uit het aardappel/vismengsel nu, zo groot als je zelf wilt, burgers. Leg op een schone schaal en zet nog een half uur koud weg om nog steviger te worden. Zet in de tussentijd alvast 3 borden klaar met de losgeklopte eieren, bloem en Panko. Haal de burgers, als ze opgesteven zijn, eerst door de bloem (dun laagje), dan door het ei en tot slot door de Panko. Herhaal met de rest. Zet een koekenpan op met een goede laag olie. Bak je hier, om en om, in tot ze mooi goudbruin zijn. Reken op 5 minuten totaal.

De zalmburgers zijn van zichzelf al heerlijk, maar kun je natuurlijk (zeker als je ze als borrelhapje serveert) ook met een sausje serveren, bijvoorbeeld een frisse yoghurtsaus.

Gepubliceerd op 9 december 2015


Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
29 mei 2023
sangria
 
De lekkerste sangria

De allerlekkerste sangria maak je wat mij betreft deze zomer héél vaak. Dit is mijn fool proof recept voor rosé sangria.
8 mei 2023
salsa bij nacho's
 
Salsa met watermeloen & mango

Salsa is niet alleen een dans, maar ook een Latijns-Amerikaanse saus. Ik maakte een salsa met watermeloen en mango voor bij de BBQ én bij de borrel.
8 mei 2023
Bananenbrood koffie en chocolade
 
Bananenbrood met koffie & chocolade

Alles wat je lekker vindt zit in dit bananenbrood, namelijk koffie én chocolade. Zo wordt het in één keer het lekkerste bananenbrood dat er is.
4 mei 2023
bloemkool puttanesca
 
Bloemkool puttanesca met gebakken gnocchi

Een recept voor puttanesca is meestal met pasta, maar maak die ook eens met geroosterde bloemkool en gebakken gnocchi. Zó lekker!
2 mei 2023
chowder recept
 
Chowder met gerookte vis

Voor wie niet weet wat een chowder is, dat is een goddelijke maaltijdsoep met groente en (gerookte) vis. Dit is mijn recept voor de lekkerste chowder.
21 april 2023
kip van de barbecue
 
Gegrilde kip van de BBQ met grapefruit

Een eenvoudig, maar heerlijk barbecue-recept. Gegrilde kip met grapefruit. Zo lekker at je kip van de barbecue nog niet eerder.