Smulpaapje kookt! – Judith’s gewokte kip



Het wokgerecht van Judith is de laatste winnaar van onze Familiefavorieten battles de afgelopen weken op Smulpaapje. En ook dit was thuis een regelrechte hit.

Gezond, lekker snel op tafel en volop variatie mee mogelijk. Zo aten wij het met noodles, in plaats van rijst en deden er wat extra groente door.

Voor 2 volwassenen en 2 kinderen

1 dubbele kipfilet, in blokjes gesneden
Rijst noodles
1 rode paprika, in reepjes gesneden
1 teentje knoflook, fijn geperst
150 gram taugé
2el ketjap
½  el azijn
Mespuntje sambal
1 tl honing
250g sperziebonen, 5 minuutjes gekookt
Scheutje zonnebloemolie
Handje pinda’s, grofgehakt

Wokken maar!

Kook de noodles gaar volgens de gebruiksaanwijzing. Wok met olie verhitten, knoflook in kleine stukjes of door de pers en zachtjes aanfruiten in wat zonnebloemolie. Dan de kipfilet erbij en meebakken tot ie goudbruin kleurt. Dan de paprika erbij en zodra  die iets zachter is door het bakken de sojasaus, azijn, sambal en honing erbij. Proef op het zo is wat je wilt qua smaak.

De sperzieboontjes er nu bij en goed mee warmen. Als laatste de taugé erdoor, die wil je een beetje knapperig houden. Tot slot nog wat gehakte pinda’s er door en de noodles erbij en goed mengen. Warm lekker door  en als laatste garneren met wat extra gehakte pinda’s

Gepubliceerd op 31 juli 2014


Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
4 september 2023
Caponata recept
 
Siciliaanse Caponata Recept, een mediterraanse favoriet

Caponata, een smaakvolle Siciliaanse specialiteit, is een ware traktatie voor liefhebbers van de mediterrane keuken.
17 augustus 2023
onigiri met makreel
 
Onigiri met gerookte makreel

Onigiri zijn Japanse rijsthapjes die veel sneller zijn gemaakt dan sushi en die je kunt vullen met wat je maar lekker vindt. Zoals deze met gerookte makreel
31 juli 2023
american pancakes
 
American blueberry pancakes

De ultieme American pancakes maak je vanaf nu gewoon zelf. Met dit pancake recept geniet je van een enorme stapel American blueberry pancakes
28 juli 2023
risotto basisrecept
 
Risotto, een eenvoudig basisrecept

Met dit basis risottorecept kun je alle kanten op. Ik laat je ook zien hoe je van de basis risotto heel eenvoudig een paddenstoelen risotto maakt.
28 juli 2023
recept pasta carbonara
 
Klassieke pasta Carbonara

Hoe het kan dat er nog geen recept voor een klassieke Carbonara op de site staat is me een raadsel. Want dit geweldige pastarecept is zó lekker!
29 juni 2023
rabarber compote
 
Rabarber compote met aardbei

Dit is mogelijk het lekkerste recept dat ik heb voor rabarber compote. Met verse aardbeien erdoor, maar ook met een vleugje vanille en kaneel.