Broccoli mosterdsoep

Verse soep met broccoli maak je heel eenvoudig zelf, zonder pakjes of zakjes. Je broccolisoep staat in nog geen kwartier op tafel!
Tijdens de koudere maanden is er niets lekkerder dan een kom soep. En hoe fijn dat verse groentesoep in letterlijk 15 minuten gemaakt is. Ook als je niet kunt koken kun je soep maken!
Deze heerlijke, vitaminerijke broccolisoep krijgt wat extra oempf doordat ik er aan het eind nog wat mosterd door heen roer. Wil je een romigere broccolisoep dan kun je in plaats van mosterd ook een lepel crème fraiche erdoor doen.
Maar hoe fijn dat met maar een paar ingrediënten, in een kwartier, zo’n verwarmende, gezonde kom soep op tafel staat.
Voor 4 grote kommen
750g – 1kg broccoli, in roosjes
1 sjalotje, fijngesneden
1 teen knoflook, fijngesneden
1 el olie
1,25 – 1,5L kippen- of groentebouillon
1-2 el grove mosterd
zout & peper
geraspte (Cheddar) kaas, extra belegen
verder nodig: blender/staafmixer
Verse broccolisoep
Als basis voor je verse broccolisoep begin je met in een grote (soep)pan de olie te verwarmen. Fruit daarin, een paar minuten de sjalot en knoflook aan. Dan gaan de broccoliroosjes erbij, even omscheppen, en dan giet je genoeg bouillon erbij dat de broccoliroosjes onderstaan. Vuur omhoog, aan de kook brengen en 10 minuten laten pruttelen tot de broccoli gaar is.
Makkelijk soeprecept
Met een staafmixer (of als je hebt, in de blender) maak je nu de broccoli helemaal fijn, tot je een gladde soep overhoudt. Breng op smaak met zout en goed wat versgemalen zwarte peper. Tot slot roer je de mosterd erdoor (begin met een eetlepel, meer kan daarna nog altijd) tot die goed is opgenomen. Serveer met heel veel liefde en wat extra geraspte kaas in de kom. Als dat geen makkelijk soeprecept is?!
Gepubliceerd op 2 november 2021