Rode kool ovenschotel met appel en puree

Makkelijk voor te bereiden recept met rode kool. Dit is namelijk een rode kool ovenschotel met appel en puree. Dat is weer eens iets anders!
Het gemak van ovenschotels zit ‘m voor mij vooral in het feit dat ik ze in het weekend klaar kan maken en we dan door de week lekker snel aan tafel kunnen. Zo ook met deze rode kool ovenschotel.
Als verrassing zit er – zoals hoort bij rode kool wat mij betreft – nog een laagje appel tussen. Een lekkere frisse tegenhanger naast de romige puree. Een fijn winters gerecht voor koude dagen!
Ovenschotel voor 4 personen
- 1kg kruimige aardappel, geschild en in kwarten
- scheut melk, klontje boter, zout & peper
- 300g rode kool, fijn gesneden
- sap van 1 (bloed)sinaasappel
- 1 kaneelstokje
- 1 laurierblaadje
- 2 kruidnagels
- 1 appel, in dunne plakjes
- 300g (bio) rundergehakt
- paneermeel & paar klontjes boter
Verder nodig: ovenschaal – oven voorverwarmen 200C (hetelucht)
Ovenschotel met rode kool
Stoof als eerste de rode kool in het sap met de specerijen in 20-25 minuten gaar. Schep regelmatig om. Kook de aardappels in 10-12 minuten goed gaar, giet af en laat even uitstomen. Maak er dan, met de melk en boter, een puree van die je op smaak brengt met zout en peper. Bak in een droge, hete koekenpan het gehakt goudbruin en rul. Eventueel bakvocht weggieten.
Rode kool ovenschotel met appel
Onder in de ovenschaal gaat een beetje puree. Daarop het gehakt en daarop de rode kool. Dek af met een laagje appelschijfjes. Daarop gaat nog wat gehakt en rode kool. Eindig met de puree. Bestrooi die met paneermeel en leg daar een paar flinters boter op. Tot dit punt kun je de ovenschotel helemaal voorbereiden.
Het enige dat je hierna namelijk nog maar hoeft te doen is je ovenschotel in de oven zetten tot de bovenkant mooi goudbruin en krokant is en de binnenkant goed warm.
Gepubliceerd op 6 februari 2019