Rijst met kip teriyaki

Een eenpansmaaltijd met kip in zelfgemaakte teriyakisaus. Dat is net zo lekker, als dat het eenvoudig is. Deze Japanse Teriyakisaus wordt gemaakt op basis van sojasaus. In mijn versie maken we alles in één pan, voor minimale inspanning maar groots effect. Zo zet je heel eenvoudig en snel een Oosterse maaltijd met kip en rijst op tafel
Dus op naar de toko voor de ingrediënten, mocht je die nog niet in huis hebben. Want ik heb zo het vermoeden dat deze wel vaker op tafel gaat komen.
Eenpansmaaltijd voor 4-6 personen
voor de teriyaki saus
80ml sojasaus
60ml rijstazijn
60ml honing
1el mirin
1tl maizena
verder nodig
1 ½ el sesamolie
375g kippendijen, in stukken gesneden
2 tenen knoflook, geraspt
1tl geraspte verse gember
100g broccolirijst (ik gebruikte die van Bonduelle, uit de vriezer)
100g edemame (idem)
225g bruine basmatirijst (Tilda)
150g julienne wortel
½ rode paprika, in reepjes
325ml water
handje (cashew)noten, grofgehakt
Rijst met kip in teriyakisaus
Maak de saus van alle aangegeven ingrediënten en doe die in een grote koekenpan. Breng aan de kook en laat even inkoken. Giet dan in een kommetje, maak je pan schoon en verwarm de sesamolie erin. Bak daar in 2-3 minuten de kippendijen in aan en voeg in de laatste 30 seconde de knoflook en gember toe. Dan de paprika en wortel erbij en een halve minuut mee omscheppend bakken.
Kip teriyaki eenpansmaaltijd
Voeg daar 80ml van de teriyaki saus bij, als ook de rijst en het water en laat dit, met de deksel erop, 10-11 minuutjes zachtjes pruttelen. Voeg de broccolirijst en edemame nu toe, en laat, zonder deksel, nog 3-4 minuten doorgaren. Schep regelmatig om, zodat de rijst goed gaar wordt. Voeg dan de rest van de saus toe en laat pruttelen tot de rijst gaar is (dat zal per rijstsoort verschillen overigens!).
Serveer met de gehakte noten. Ik deed er nog wat extra (diepvries) broccoli doorheen. Die ik liet mee garen in de saus. Die kun je uiteraard ook apart er nog bij serveren.
Gepubliceerd op 9 oktober 2019