Spaghetti met romige citroensaus en zeevruchten

Deze romige pasta zet je in minder dan een half uur op tafel en geeft een upgrade aan je doordeweekse makkelijke maaltijd. Zo makkelijk is koken met vis!
Want dat lijkt voor sommige mensen nog steeds wat intimiderend, maar het hoeft echt niet zo ingewikkeld te zijn. Voor deze pasta met zeevruchten kocht ik een kant & klare mix aan vis, garnalen en mosselen. Dat kan via je visboer bijvoorbeeld. De mijne kwam via Crisp.
Vis die in dobbelsteentjes gesneden is hoeft maar kort in de saus te garen. Bovendien is die citroensaus ook nog eens een eitje om te maken. Is het enige dat je nodig hebt nog wat lekkere groente, genoeg trek en je kunt aan tafel.
Ik leg je uit hoe je deze pasta met citroen en zeevruchten maakt!
Voor 4 personen
400 gram vis en zeevruchtenmix
1 teen knoflook, fijngesneden
1 ui, gesnipperd
2 el neutrale olie
1 gele paprika, in kleine blokjes
1 courgette, in kleine blokjes
4 tomaten (zonder zaadlijst), in blokjes
2 el tomatenpuree (ik gebruik de doppio van Mutti)
200 ml slagroom
witte peper en zout, naar smaam
3 – 4 el kookvocht van de pasta
sap van ½ citroen (of naar smaak)
500 gram spaghetti (ik gebruikte die van La Molisana)
optioneel: verse platte peterselie, gesneden
Spaghetti met romige citroensaus en zeevruchten
De basis voor je pastasaus begint bij het fruiten van de ui en knoflook in de warme olie. Na 5 minuten mogen de blokjes paprika en courgette erbij. Fruit ook die op medium vuur 5 minuten mee.
Zet ondertussen een pan met gezouten water op, breng die aan de kook en kook je pasta in de aangegeven tijd beetgaar. Let op dat voor je het kookwater afgiet, je iets water achterhoudt.
Pastasaus met vis
Bij de groenten in de pan gaat nu tomatenpuree, vuur iets hoger en bak die een minuutje mee. Het haalt wat van het zure van de tomatenpuree af. Dan mag de slagroom erbij, die je goed door de pan heen roert. Breng op smaak met zout, peper en citroensap.
Helemaal zoals je wil? Dan mag nu de vismix erbij en de tomatenblokjes. De vis heeft maar 5 minuten nodig om te garen, dus zorg dat je pasta dan klaar is. Voeg tot slot wat kookvocht toe. Dit geeft binding aan je saus.
Serveer je pasta met lekker wat van de romige citroensaus en zeevruchten. Bestrooi tot slot, als je dat lekker vindt, met wat peterselie en je kunt aan tafel. Simpel was dat hé? Eet smakelijk!
Gepubliceerd op 24 juni 2021
4 reacties
Wat kan er in plaats van slagroom in, voor mensen met melk-allergie? Werkt dit ook met vegan room?
vegan room zou moeten lukken, hoewel ik het natuurlijk niet op die manier zelf getest heb.
Dit was lekker! Ik miste alleen t punt waar de tomaten erbij moesten. Heb t aan t eind gedaan, zodat ze niet helemaal stuk koken. Fijn recept!
wat goed om te horen! En je hebt helemaal gelijk, maar gelukkig op precieze moment erbij gedaan 😉