Omelet met asperges en munt

Dit is mogelijk een van de makkelijkste gerechten op Smulpaapje, maar zo lekker vol van smaak! Met recht het voorjaar op je bord. Ideaal voor een snelle maaltijd door de week, of een lekkere groene lunch in het weekend.
Het allerlekkerste met verse doperwtjes. Maar wil je naast snelheid ook gemak, dan haal je de erwtjes gewoon uit de vriezer.
Voor 4 personen
500g groene asperges
1kg verse doperwten (netto 400g erwtjes)
8 eieren
4el ricotta
3-4el verse munt, fijngesneden
200g geraspte kaas, naar keuze
200g verse spinazie
Snelle maaltijd met groene groente
Snijd van de asperges een centimeter aan de onderkant af, gooi die weg en snijd de rest van de asperges in 3 delen. Dop de erwtjes (of haal 400g erwtjes uit de vriezer). Zet een grote pan met water op en breng dat aan de kook. Blancheer hierin, in 3-4 minuten, de asperges en erwtjes. Doe de spinazie in een zeef en giet hierboven de erwtjes en asperges af. Van de warmte van het kokend water slinkt de spinazie voldoende om zo te gebruiken. Laat alles goed uitlekken.
Omelet met voorjaarsgroente
Klop de eieren los met de ricotta, zout, peper en munt. Verhit in 2 grote koekenpannen (of bak in delen) een beetje zonnebloemolie (of boter). Giet het eimengsel in de hete pan, roer met een spatel de bodem iets los en strooi de geraspte kaas erover. Bak tot de onderkant gaar is. Vouw de omelet dan dubbel in de pan en op lager vuur laat je ‘nu door en door gaar worden. Serveer met de groente en lekker wat vers brood en gezouten boter.
Gepubliceerd op 25 mei 2017