Maaltijdsalade met linzen en gerookte kip



Een saladebar, maar dan thuis aan tafel. Kies uit deze maaltijdsalade wat jij het lekkerst vindt. Wordt het de linzen of de kip?! Over het algemeen zijn kinderen namelijk niet de grootste liefhebbers van salades. Ik hou er wel van, en bedacht een manier waarop we er toch met z’n allen van zouden kunnen eten.

De manier waarop je een salade met linzen en gerookte kip presenteert helpt in dit geval. Alle ingrediënten samen op één groot bord, zodat iedereen kan kiezen wat ‘ie lekker vindt, en pas daarna hussel je alles door elkaar!

Voor 4 personen
125g gedroogde linzen (4 uur weken) – of gebruik een blik linzen
sap van ½ citroen
lekkere olijfolie
zout en peper
200g gemengde salade
150g gerookte kipfilet
200g mini tomaatjes
½ rode ui, in reepjes
100g Kalamata olijven
100g feta
platte peterselie, naar smaak

voor de dressing
2el lekkere olijfolie
2tl goede balsamico
zout & peper

Maaltijdsalade met linzen en gerookte kip

Voor deze salade gebruikte ik gedroogde linzen die, na het weken, in 30-40 minuten gaar worden gekookt. Giet ze af en meng met het citroensap, olijfolie, zout en peper. Maar natuurlijk kun je ook een blik gekookte linzen gebruiken. Giet die dan af, spoel even onder de koude kraan af en laat goed uitlekken.

Op een groot bord leg je nu alle ingrediënten los van elkaar. De dressing maak je alvast klaar, maar giet je er nog niet over heen. Laat iedereen van het bord kiezen waar ‘ie trek in heeft en pas op je eigen bord giet je een klein beetje dressing over je salade. Een soort saladebar, maar dan gewoon aan tafel!

Gepubliceerd op 12 maart 2016


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
16 september 2026
 
Dubbel gepaneerde schnitzels

Nooit meer voor-gepaneerde schoenzolen, vanaf nu (dubbel!) paneer je zelf je schnitzels, voor de lekkerste dubbel gepaneerde schnitzels.
4 september 2026
 
Zo maak je met desem zelf baguettes

Bak zelf knapperige desem baguettes met dit recept voor 3 baguettes. Met T55-bloem, actieve desemstarter en een nacht koude fermentatie.
31 augustus 2026
desembrood Susan Aretz
 
Desembrood met rogge, eenvoudig recept voor een luchtige batard

Eenvoudige recept voor desembrood met rogge. Zo bak je een desembrood met krokante korst en luchtige kruim.
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.