Italiaanse bloemkoolrijst met citroenkip

Deze Italiaanse bloemkoolrijst heeft wat weg van een risotto, maar dan low carb. Smeuïg door lekker veel kaas met heerlijke citroenkip erbij.
Niet dat ik persé alleen maar koolhydraatarm eet, in tegendeel. Maar het is zo’n fijne manier om met bloemkoolrijst als basis een extra portie groenten te eten. Het is daarna een kwestie van zorgen dat je het goed op smaakt maakt en je hebt niet eens door dat je bloemkoolrijst eet.
Deze Italiaanse bloemkoolrijst staat, als je kant en klare bloemkoolrijst gebruikt, in nog geen kwartier op tafel. Een ideale snelle maaltijd dus. Dit recept is voor twee personen, maar kun je heel eenvoudig verdubbelen.
Meer recepten met bloemkool vind je natuurlijk al op de site, maar deze Italiaanse bloemkoolrijst mag op je lijstje met favorieten. Geniet ervan!
Voor 2 personen
4 kippendijen, zonder bot
rasp van 1 citroen
1 el tijmblaadjes (vers)
1 el rozemarijn, gehakt (vers)
2 el olijfolie
zout en peper
400 gram bloemkoolrijst
1 ui, gesnipperd
2 tenen knoflook
1 el italiaanse kruiden
50 ml witte wijn
sap van ½ citroen (meer indien gewenst)
2 el verse peterselie, fijngehakt
50 – 75 gram geraspte Parmezaanse kaas
zout en peper
Italiaanse bloemkoolrijst met citroenkip
Marineer de kippendijen in de citroenrasp, tijm, rozemarijn, olijfolie, zout en peper en zet weg tot gebruik. Dit kan dus prima al de avond ervoor. Bak ze daarna in een grote koekenpan 4-5 minuten per kant in 2 el neutrale olie goudbruin aan. Haal de kip uit de pan en zet even apart. Fruit dan de ui en knoflook een minuutje zachtjes aan in het resterende braadvocht.
Koolhydraatarme risotto
Voeg de bloemkoolrijst toe en bestrooi met de kruiden en schep goed om. Voeg wijn, citroensap, de helft van de peterselie toe en bak een minuut of twee op hoog vuur, tot de wijn verdampt is. Voeg dan de kaas toe. Het lijkt steeds meer op een koolhydraatarme risotto op deze manier, met het grote verschil dat het bij deze hoeveelheid vocht blijft.
Roer tot de kaas gesmolten is en proef of er nog zout en peper bij moet. Eventueel nog een kneepje citroensap en tot slot garneren met de andere helft van de peterselie. Bon appetito!
Gepubliceerd op 29 januari 2022







