Hoe vier je een kinderverjaardag in Coronatijd



Hoe vier je een kinderverjaardag in Coronatijd?

Onze dochter houdt van een feestje vieren (van wie zou ze het toch hebben…) en is dól op voorpret (goeie genen, ik kan niet anders zeggen) dus hoewel ze pas in juli jarig is, was ze al ver voor de Coronacrisis met haar verjaardag bezig. Een zwemfeestje zou het worden.

Helaas. Dat wordt het dus niet. Want hoewel het dus nog even duurt, kunnen we met zekerheid zeggen dat ook haar verjaardag een aangepaste verjaardag wordt. Ik vroeg online hoe mensen met jarige kinderen de afgelopen maanden dat gevierd hebben. Ik werd echt overladen met leuke tips en suggesties. Hier komen ze!

Tips om kinderverjaardag te vieren in Coronatijd

  • Verjaardagstoer door de jarige langs vriendjes en vriendinnetjes en op die manier taart uitdelen, evt kadootje krijgen en kletsen en dan weer door naar de volgende. Bijvoorbeeld in een versierde bakfiets of een auto vol met ballonnen.
  • Vooraf pakketjes met benodigdheden bij de genodigden laten bezorgen en via bijvoorbeeld Zoom of Google Hangouts samen knutselen, workshop volgen of iets bakken.
  • Vooraf tasje brengen zodat er een bingofeestje via Zoom samen gespeeld kan worden
  • Filmpjes laten opsturen door vriendjes en vriendinnetjes en/of de hele klas en die dan zelf monteren tot één verjaardagsfilmpje
  • Door opa & oma een verjaardagsurvivalkit laten opsturen
  • Pannenkoekenbuffet bij het keukenraam en dan iedereen langs laten komen
  • Videobellen met de familie en tegelijkertijd taart eten
  • Vrienden, familie en/of volgers vragen een kaartje te sturen (hier kom ik tzt nog op terug….!)
  • Drive in verjaardag: jarige aan een tafel en bezoek langs laten rijden, taart uitdelen en vanuit de auto meevieren.
  • Speurtocht met raadsels onderweg, iedere oplossing brengt de jarige naar een plek waar een vriendje/vriendinnetje woont.

Zo gaan wij haar 10e verjaardag vieren

Zo ontzettend veel leuke suggesties, echt te gek. Dank aan iedereen voor het meedenken en insturen. Dit is hoe wij het gaan doen:

  • Ieder half uur komt er een ander vriendje / vriendinnetje om taart te eten. Iedereen krijgt vooraf een kaart thuisgestuurd met een tijdslot. Uiteraard komt er een extra grote taart!
  • Aan het eind van de dag blijven er 3 vriendinnetjes over die mee mogen eten. Op verzoek van de jarige wordt dat zelfgebakken pizza van de BBQ.
  • Daarna zetten we, bij goed weer, een scherm in de tuin en via een beamer gaan we een openlucht bioscoop namaken. De tuin versierd. Lichtjes en ballonnen overal. Popcorn, snoep & drinken. En de jarige mag kiezen welke film het wordt (de lijst is nu zes films lang hahaha, kiezen is niet haar sterkste kant. Niet mijn genen. Dat snap je) Bij slecht weer verhuist alles naar binnen en bouwen we binnen een ruime bios na.

Hieperdepiep hoera!

Het zwemfeestje is inmiddels al uit haar hoofd. De lijstjes (yep, mijn kind) zijn gemaakt voor wie er komen mag, wie blijft eten en welke kadootjes ze wil. Nu nog even wachten tot het echt zo ver is. Maar hopelijk heb jij alvast wat aan deze suggesties. Want een toffe verjaardag, dat wil ieder kind. Corona of niet.

Gepubliceerd op 9 mei 2020


Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
20 maart 2023
 
Paasbrood maken

Zin om met Pasen zelf een Paasbrood te maken? Dan heb ik een heerlijk en eenvoudig recept voor Paasbrood voor je!
20 februari 2023
Witlofsoep met gekaramelliseerde appel
 
Witlofsoep met gekaramelliseerde appel

Soeprecepten kun je gewoon niet genoeg hebben. En dit recept voor witlofsoep mag je ook aan je repertoire toevoegen. Lekker én gezond.
7 februari 2023
TikTok pasta met wodka garnalen
 
Tik Tok pasta met wodka garnalen

Je dacht dat de Tik Tok pasta met feta al lekker was? Wacht tot je diezelfde pasta eet met wodka garnalen. Goddelijk!
4 februari 2023
nonnevot
 
Nonnevotten – Limburgs carnaval gebak

Zo maak en vouw je Limburgse nonnevotten, met stap voor stap foto's en tips. Ook als je niet in Limburg carnaval viert echt een aanrader
29 januari 2023
mosterdsoep recept
 
Romige mosterdsoep met appel

Een heerlijk vegan mosterdsoeprecept voor groot en klein. Mosterd geeft net dat beetje extra aan deze heerlijke soep met knolselderij en appel.
11 januari 2023
hartige cake met spinazie
 
Hartige cake met spinazie

Een hartige cake is áltijd een goed idee. Als makkelijke lunch, als borrelhapje of bij soep voor een snelle maaltijd. Deze hartige cake wil je maken!