Gevulde portobella’s

We zijn thuis liefhebber van deze grote paddenstoel. Ik gebruikte ‘onder andere in dit recept al maar ga je vandaag laten zien hoe lekker het ook is om ‘te vullen.
Wij bakten ze – indirect – op de barbecue, maar het kan ook net zo prima in een voorverwarmde oven. Eet ‘daarna puur, of lekker op een broodje als vegaburger.
Voor 6 gevulde paddenstoelen
6 portobella’s
20g Panko (AH)
1teen knoflook
rasp van 1 citroen
50g blauwschimmelkaas (of gebruik je favoriete alternatief) + 6 plakjes extra
zwarte peper
Verder nodig: staafmixer/keukenmachine – ovenschaal – bbq/oven voorverwarmd op 175C
Gevulde portobella’s
Snijd de kontjes van de paddenstoelen en met een theelepel schraap je voorzichtig het hoedje leeg. Doe dit in een keukenmachine, samen met de panko, citroenrasp, knoflook en kaas en blitz. Vul hiermee de paddenstoelen, zet in een ovenschaal en besprenkel met olijfolie.
Portobella van de BBQ
Zet de ovenschaal 10 minuten op de BBQ (of in de oven). De laatste 5 minuten doe je er nog wat extra kaas over. In de oven zet je er dan even de grill op, in de BBQ laat je ze gewoon nog staan tot de kaas gesmolten is.
Serveer met gekarameliseerde uien en als je wilt een briochebroodje. Zo bouw je je eigen vegetarische burger!
Gepubliceerd op 26 april 2018