Mediterrane traybake met halloumi



Met de smaken die je in één traybake stopt reis je acuut af naar Mediterrane sferen. Deze vegetarische ovenschotel maak je in een handomdraai.

De combinatie van het zoete van rijpe tomaat, met de anijsachtige smaak van venkel vind ik zó lekker. Voeg daar knapperige paprika aan toe die zich wentelt in een jasje van knoflook en ui en ik ben gelukkig!

In deze Mediterrane traybake voegen we verder nog die lekker zoute Halloumikaas toe en het enige dat je eigenlijk nog nodig hebt is een knapperig vers brood om al die sappen mee op te vegen.

Houd je niet van halloumi dan kun je ook kiezen voor feta of misschien wil je er wel wat kabeljauw aan toe voegen, de keuze is aan jou.

Welke optie je ook kiest, in minder dan een half uur zit je aan tafel en als daar de zon niet van gaat schijnen…

Voor 4 personen

8 tomaten, in kwarten
2 venkels, in grove stukken
2 paprika’s, in grove stukken
1 halloumi kaas, in reepjes
2 tenen knoflook, geplet (schilletje hoeft er niet persé af)
2 rode uien, in grove stukken
10 takjes tijm, de blaadjes gerist
3 el olijfolie
½ – 1 tl chiliflakes
zout & peper

Verder nodig: bakplaat met bakpapier – oven voorverwarmen op 200C

Mediterrane traybake met halloumi

Mediterrane traybake met halloumi

Het fijne van deze Mediterrane traybake met halloumi is dat je alle ingrediënten in één keer op de bakplaat gooit, besprenkelt met olijfolie, chiliflakes, zout en peper en zó de oven inschuift.

Rooster de groente 20-25 minuten in de voorverwarmde oven, tot de kaas goudbruin kleurt, en klaar ben je. Heerlijk met geroosterd brood maar ook lekker met al dente gekookte pasta. Net wat je lekker vindt!

geroosterde groente uit de oven

Pastasaus van geroosterde groenten

Wat ik ook nog wel eens doe, omdat onze dochter niet dol is op venkel, is nadat de groenten zijn geroosterd alles (met uitzondering van de halloumi) in de blender stoppen en er een pastasaus van maken.

Zitten er nog steeds alle smaken en vitaminen in, maar heeft niemand door welke groente er in zit. Simpel toch!? Ik duw in dat geval trouwens wel de knoflook uit z’n schilletje, dat kan heel makkelijk want hij is super zacht geworden in de oven.

Gepubliceerd op 7 februari 2022


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.
20 maart 2026
desembrood recept
 
Desembrood bakken ; het ultieme recept

Wil je zelf desembrood bakken met een krokante korst en een luchtige, smaakvolle kruim? Dit is mijn ultieme recept.
11 januari 2026
kiip uit de oven
 
Perfect gebraden kip uit de oven met beurre noisette

Dit recept zorgt voor de meest perfect gebraden kip uit de oven allertijden. Zo mals en sappig heb je je gebraden kip nog nooit gegeten.
10 december 2025
 
Dyson Airwrap review: is ‘ie het geld waard? Mijn eerlijke ervaring

De Dyson Airwrap stond al jaren op mijn verlanglijstje, maar eerlijk gezegd durfde ik de aankoop nooit te doen.