Frittata met courgette



Er komt geen einde aan de inspiratie voor recepten met courgette. Koop je ze op de markt dan zijn ze in de zomer spotgoedkoop, heb je ze in de moestuin staan dan groeien ze vaak ook in overvloed. En eindelijk heb ik een courgetterecept bedacht dat ook onze 8jarige, zonder morren, lekker vindt. Hoezeeeee!!

Deze frittata is ideaal voor makkelijke en snelle dagen aan tafel, en dan tóch lekker wat groente binnenkrijgen. Ik beleg ‘aan het eind, alsof het een pizza is. Daar wordt een eenvoudige maaltijd nog feestelijker van!

frittata met courgette Smulpaapje

Voor vier personen, als maaltijd

2 courgettes, geraspt en goed uitgeknepen
2 takjes munt, alleen de blaadjes, fijngesneden
rasp van 1 citroen
2el neutrale olie
1tl gedroogde oregano
½ tl uipoeder
½ tl knoflookpoeder
zout & peper
1 tomaat, zonder zaadlijst, in partjes
100g feta, verkruimeld
6 eieren, losgeklopt

Verder nodig: ovenvaste pan – oven voorverwarmen op 180C – brood voor erbij
Optioneel: rucola en rauwe (Parma) ham voor op de frittata

Snelle maaltijd met courgette

Zet een ovenvaste pan op het vuur en verwarm de olie. Bak de goed uitgeknepen courgette (essentieel, anders krijg je een zompige frittata!) in vijf minuten aan en bestrooi dan met de kruiden, citroenrasp en munt en schep even om. Verdeel de tomatenpartjes erover en giet het losgeklopt ei erover. Bestrooi met de feta. Bak vijf minuutjes, zodat de onderkant iets kan stollen.

Courgette frittata

Zet de pan dan in zijn geheel in de voorverwarmde oven en laat 10-15 minuten staan, tot alle ei gestold is en de feta iets goudbruin kleurt. Haal dan met ovenwanten (want heet!) uit de oven en laat op een onderzetter/plank iets afkoelen.

Serveer, bestrooid met rucola en plakjes Parmaham en serveer er lekker verse brood bij.

Meer recepten met courgette

Wil je nog meer inspiratie? Hier vind je alle courgetterecepten, in alle variaties denkbaar.

Gepubliceerd op 8 augustus 2018


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
4 september 2026
 
Zo maak je met desem zelf baguettes

Bak zelf knapperige desem baguettes met dit recept voor 3 baguettes. Met T55-bloem, actieve desemstarter en een nacht koude fermentatie.
31 augustus 2026
desembrood Susan Aretz
 
Desembrood met rogge, eenvoudig recept voor een luchtige batard

Eenvoudige recept voor desembrood met rogge. Zo bak je een desembrood met krokante korst en luchtige kruim.
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.
20 maart 2026
desembrood recept
 
Desembrood bakken ; het ultieme recept

Wil je zelf desembrood bakken met een krokante korst en een luchtige, smaakvolle kruim? Dit is mijn ultieme recept.