Eend met mosterd & sinaasappel

Een eendenborst of eendenbout is niet alleen naturel heerlijk, het wordt nóg lekkerder met een paar ingrediënten die super goed bij elkaar passen. En ja, natuurlijk kun je dit ook prima maken met kip/kippenbouten, je mist dan alleen wel die karakteristieke smaak die eend heeft.
De restjes eend bleken overigens ook geweldig te smaken in een wrap, in de lunchtrommel van onze 6jarige. Dus geen ramp als je iets over houdt!
Voor 4 personen
4 eendenbouten (of filets)
1tl grove Zaanse mosterd
1el sinaasappeljam
rasp van 1 sinaasappel
2el milde olijfolie
zout en peper
Om te serveren: rode kool en ovenaardappeltjes
verder nodig: ovenschaal – oven voorverwarmen op 180C
Zo maak je eend uit de oven
Verwarm de oven voor. Snijd het overtollige vet aan de randen weg en doe dat met een drupje olie in de ovenschaal. Zet die in de oven. Het vet zal door de warmte smelten. Dit is precies wat je wilt. In de tussentijd meng je de mosterd, jam, sinaasappelrasp en olie in een kommetje. Snijd het vel op de filets van de eend kruislings in, bestrooi de eend met zout en peper. Wrijf de eend daarna – op de niet vel kant – in met het mosterd/jammengsel
Mosterdsinaasappel eendenbout uit de oven
Haal nu – voorzichtig, want heet! – de ovenschaal uit de oven en leg de eendenbouten op de velkant in de schaal. Zet terug in de oven en laat zo een half uur staan. Draai de eend daarna om en laat nog 20 minuten staan.
Ovenaardappeltjes
Is je oven groot genoeg dan is de bereidingstijd van de eend precies lang genoeg om tegelijkertijd ook je ovenaardappeltjes te maken. Zet die dan in de oven op het moment dat je de eend erin zet en schep na een half uur even goed om. In de tussentijd heb je dan je handen vrij om ook nog de lekkerste rode kool zelf te maken.
Gepubliceerd op 25 januari 2017