Cucina Povera van Roberta Pagnier



Lekker Italiaans koken hoeft niet duur te zijn: Roberta geeft een duurzame en eigen draai aan 100 klassieke en eigen cucina povera-gerechten.

En voor je nu denkt; ‘Huh? Wat is dat, cucina povera?’ Een klein lesje Italiaanse eetgeschiedenis. Cucina povera is een Italiaanse term die in het Nederlands “arme keuken” betekent. Het verwijst naar een traditionele en bescheiden stijl van Italiaans koken die ontstond in de zuidelijke regio’s van Italië, zoals Sicilië, Calabrië en Apulië.

Deze culinaire traditie ontwikkelde zich als gevolg van economische tegenspoed en beperkte toegang tot dure ingrediënten. Cucina povera kenmerkt zich door het gebruik van eenvoudige, goedkope en gemakkelijk verkrijgbare ingrediënten om heerlijke en bevredigende gerechten te bereiden.

Als je dat naar nu vertaalt betekent het dat je met simpele ingrediënten een betaalbare en verse maaltijd op tafel zet. En wie wil dat nou niet?!

Cucina Povera van Roberta Pagnier

Roberta neemt je in haar boek Cucina Povera mee langs 100 van die recepten. Met geweldige, bijna vintage fotografie, geeft het boek je echt volop inspiratie om lekker maar betaalbaar te koken. In het boek vind je basisrecepten, maar ook recepten voor pasta (uiteraard!), brood, peulvruchten, granen, ei & kaas, groente, vis, vlees en zoet.

Daarnaast krijg je volop suggesties voor het (her)gebruik van ingrediënten, no waste dus. Dat is niet alleen slim, maar ook duurzaam en wederom goed voor je portemonnee! De recepten zijn toegankelijk, maakbaar en naast klassiekers ook verrassend.

Ik ging aan de slag met het recept voor Costolette alle Milanese, oftewel Milanese kalfskoteletten. Een van oorsprong kalfsgerecht maar voor dit boek omgetoverd naar een recept met varkensvlees. Je zou het kunnen vergelijken met een schnitzel, maar dan op z’n Italiaans. Heerlijk was ‘ie, zeker samen met de gebakken gnocchi die ik maaakte voor erbij. Het recept ervan vind je al op de site.

Cucina Povera van Roberta Pagnier

Van Roberta’s boek word je blij en raak je hoe dan ook geïnspireerd om weer eens Italiaans te koken, zonder dat het je de kop kost. Geniet van de recepten en de bijbehorende verhalen (ik hou daarvan!). Van de fotografie had ik zelfs wel meer in het boek willen zien, die is te gek.

Cucina Povera van Roberta Pagnier wordt uitgegeven door Fontaine Uitgevers, kost € 24,99 en is in de boekhandel te koop en online te bestellen

Gepubliceerd op 29 oktober 2023


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
15 juni 2026
 
Aan tafel met Micky Hoogendijk

Zoals zo vaak in het leven blijken sommige ontmoetingen achteraf onderdeel van een groter verhaal.
9 mei 2026
 
Aan tafel met Donna Hay

In gesprek met Donna Hay over creativiteit, succes, comfort food en waarom nieuwsgierig blijven belangrijker is dan perfectie. "Volwassen worden is zó overrated!"
3 mei 2026
Greenfeast.jpg
 
Aan tafel met Nigel Slater

In gesprek met Nigel Slater over Greenfeast, comfortfood en Japan. Het hele interview vond telefonisch plaats in verband met Covid-19
23 april 2026
 
Aan tafel met Nigel Slater (2016)

In gesprek met een van mijn grote culinaire helden, Nigel Slater.Over foodhypes, grootmoeders keuken en natuurlijk Keukendagboek II
24 januari 2026
365 dagen BBQ pre-order
 
Pre-order 365 dagen BBQ

Het is zo ver. Vanaf nu is 365 dagen BBQ in de pre-order te bestellen. En ik ga je vertellen waarom ik héél hard hoop dat je dat gaat doen!
29 december 2025
 
Terugblik 2025

Het 10e jaar dat ik mijn jaarlijkse terugblik schrijf. Een mooie traditie inmiddels. Dus laten we die van dit jaar dan maar gauw beginnen.