Courgette & spinaziesoep met basilicum



Als je nu een soep wilt die in een mum van tijd op is, en ook nog eens bomvol met groente zit dan is dit recept voor jou. Soep is super simpel om te maken, maar oh zo lekker en samen met een lekkere boterham een prima, snelle, doordeweekse maaltijd.

De verrassing is de subtiele smaak van basilicum en door de citroen heeft ‘ie iets lekker fris. Kom, de keuken in!

Voor 6 kommen soep

1 ui, gesnipperd
2 tenen knoflook, fijngesneden
1el zonnebloemolie
2 courgettes, in blokjes (ongeveer 700g)
100g babyspinazie
25g verse basilicum
1el citroensap
versgemalen zwarte peper & zeezout
1,25L water

Bereidingstijd: 15 minuten

Verse soep in een handomdraai

Verhit in een grote pan de olie en fruit hierin de uit 2 minuten zachtjes aan. Dan de knoflook erbij en ook 2 minuten zachtjes laten mee fruiten. Courgetteblokjes erbij, een minuutje even omscheppen en aanbakken voordat je het water erbij giet en alles aan de kook brengt.

Snelle courgettesoep

Laat een minuut of 10 pruttelen, tot de courgette zacht is en doe er dan de spinazie en basilicum bij. Even doorroeren en dan blenden. Dat kan met een staafmixer, haal dan wel de pan van het vuur. Of in een blender (eventueel in twee delen). Breng dan op smaak met flink wat peper en een beetje zout. Als laatste nog het citroensap erbij. Even proeven of er nog wat extra peper, zout of citroensap door moet en klaar ben je!

Gepubliceerd op 19 april 2017


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
16 september 2026
 
Dubbel gepaneerde schnitzels

Nooit meer voor-gepaneerde schoenzolen, vanaf nu (dubbel!) paneer je zelf je schnitzels, voor de lekkerste dubbel gepaneerde schnitzels.
4 september 2026
 
Zo maak je met desem zelf baguettes

Bak zelf knapperige desem baguettes met dit recept voor 3 baguettes. Met T55-bloem, actieve desemstarter en een nacht koude fermentatie.
31 augustus 2026
desembrood Susan Aretz
 
Desembrood met rogge, eenvoudig recept voor een luchtige batard

Eenvoudige recept voor desembrood met rogge. Zo bak je een desembrood met krokante korst en luchtige kruim.
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.