Chinese groenteomelet (foe yong hai)



De bekende Chinese afhaalklassieker Foe Yong Hai maak je voortaan gewoon thuis. Deze groente omelet met die lekkere saus maak je heel makkelijk zelf.

Deze Chinese omelet met groente kennen we in Nederland onder de naam Foe Yong Hai. Een afhaalgerecht van de Chinees, met die kenmerkende rode saus. Maar wist je dat je die echt super makkelijk ook thuis kunt maken.

Ik ontfutselde het recept van chef Bob Rijsbergen en dook de keuken in voor mijn versie. Ideaal om restjes groente mee op te maken en/of door de week lekker snel aan tafel te zitten. Oh en lekker. Héél erg lekker!

Foe yong hai voor 2 personen (makkelijk te verdubbelen)

4 eieren + scheutje melk of room
200g champignons, in plakjes
200g prei, in dunne ringen (goed gewassen en uitgelekt)
100g taugé
¼ tl gemberpoeder
¼ tl kerriepoeder
zout en peper

Zo maak je de saus voor Foe yong hai

2el ketchup
2el gembersiroop
1tl sojasaus

foe yong hai recept

Foe yong hai recept

Het recept voor foe yong hai is niet moeilijk. Zet eerst een koekenpan op hoog vuur met een klein scheutje zonnebloemolie. Bak hierin de champignons aan. Dan de prei erbij en meebakken tot ‘ie gaar is. Bestrooi met de gember en kerrie en bak tot slot de taugé kort mee. Breng op smaak met zout en peper.

Verwarm ondertussen de ingrediënten voor de saus op laag vuur. In een tweede koekenpan gaat ook een scheutje zonnebloemolie. Klop de eieren voor je groente omelet los met een klein scheutje melk of room en giet die in de hete pan. Bak goudbruin en gaar en leg op een groot bord. Doe daar de groente in en klap de omelet dicht. Hier gaat de saus overheen. Meteen serveren.

Chinese groente omelet

Als lunch kun je de foe yong hai prima zo eten. Serveer je de groente omelet als maaltijd, dan is het lekker om er rijst of nasi bij te serveren. Om het nog lekkerder te maken kun je er ook wat (cassave) kroepoek en atjar bij doen.

Ik heb de omelet ook al een keer gemaakt met een restjes soepgroente, champignons en taugé. Ook die versie was super lekker en zó gemaakt! Heb je nog restjes ham of spek over, dan kun je die er ook nog altijd door heen doen.

Gepubliceerd op 14 februari 2022


Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
29 mei 2023
sangria
 
De lekkerste sangria

De allerlekkerste sangria maak je wat mij betreft deze zomer héél vaak. Dit is mijn fool proof recept voor rosé sangria.
8 mei 2023
salsa bij nacho's
 
Salsa met watermeloen & mango

Salsa is niet alleen een dans, maar ook een Latijns-Amerikaanse saus. Ik maakte een salsa met watermeloen en mango voor bij de BBQ én bij de borrel.
8 mei 2023
Bananenbrood koffie en chocolade
 
Bananenbrood met koffie & chocolade

Alles wat je lekker vindt zit in dit bananenbrood, namelijk koffie én chocolade. Zo wordt het in één keer het lekkerste bananenbrood dat er is.
4 mei 2023
bloemkool puttanesca
 
Bloemkool puttanesca met gebakken gnocchi

Een recept voor puttanesca is meestal met pasta, maar maak die ook eens met geroosterde bloemkool en gebakken gnocchi. Zó lekker!
2 mei 2023
chowder recept
 
Chowder met gerookte vis

Voor wie niet weet wat een chowder is, dat is een goddelijke maaltijdsoep met groente en (gerookte) vis. Dit is mijn recept voor de lekkerste chowder.
21 april 2023
kip van de barbecue
 
Gegrilde kip van de BBQ met grapefruit

Een eenvoudig, maar heerlijk barbecue-recept. Gegrilde kip met grapefruit. Zo lekker at je kip van de barbecue nog niet eerder.