Broccolisalade met spekjes en appel



Je kunt véél meer met broccoli dan alleen koken. Dat laat deze broccolisalade met spekjes en appel je wel zien. Een veelzijdig broccolirecept!

Dit is zo’n salade die lekker wordt als je ‘m vooruit maakt. De dressing trekt in de broccoli en geeft lekker veel smaak. In je broccolisalade zit daarnaast nog een keur aan smaken en texturen.

Een beetje zout van de spekjes, het zoete van de appel en rozijnen en het romige van de dressing. Zo heb je een salade met broccoli vast nog nooit gegeten.

Je kunt deze broccolisalade heel prima als lunchsalade serveren, met alleen nog een beetje brood erbij. Of zet ‘m eens op tafel tijdens een BBQ. Gewoon als salade bij de avondmaaltijd kan natuurlijk ook. Net wat jij wilt.

Dit is hoe ik ‘m maak.

Voor 2-4 personen, afhankelijk van wanneer je de salade serveert

  • 150 gram fijn gesneden broccoli (ongeveer 1 broccolistronk)
  • 30 gram lente uitjes, fijn gesneden (ongeveer 3 lente ui)
  • ½ Granny smith appel, in kleine blokjes
  • 75 gram sultana rozijnen
  • 30 gram Zonnebloempitten, geroosterd
  • 125 gram Spekjes
  • 75 gram geraspte Cheddar
  • 10 gram dille

Dressing

  • 2 el mayo (ik gebruik The Mayo Sisters)
  • 1 el gembersiroop
  • 1 tl Dijon mosterd
  • 1 el rode wijnazijn
  • zout & peper

salade met broccoli

Broccolisalade met spekjes en appel

Voor de broccolisalade is broccoli natuurlijk het begin punt. Die snijd je, ongekookt, in kleine stukjes. Snijd ook het stronkje mee, want juist daar zit ontzettend veel smaak aan. Bak de spekjes in een droge, hete pan krokant en laat uitlekken op keukenpapier. Maak de pan schoon en rooster hier de zonnebloempitten in. Daarna is het een kwestie van alle ingrediënten voor je broccolisalade in een grote kom doen en goed husselen.

Mosterdressing

Voor je dressing meng je de mosterd met de mayonaise, gembersiroop en rode wijnazijn. Breng op smaak met zout en peper. Giet dit over je broccolisalade en meng alles goed door. Zet je salade afgedekt in de koelkast, tot gebruik. Laat wel even op kamertemperatuur komen voor je je salade eet, dat is echt lekkerder dan een te koude broccolisalade. Eet smakelijk!

maaltijdsalade met broccoli

Gepubliceerd op 18 maart 2021


Geef een antwoord

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
20 maart 2023
 
Paasbrood maken

Zin om met Pasen zelf een Paasbrood te maken? Dan heb ik een heerlijk en eenvoudig recept voor Paasbrood voor je!
20 februari 2023
Witlofsoep met gekaramelliseerde appel
 
Witlofsoep met gekaramelliseerde appel

Soeprecepten kun je gewoon niet genoeg hebben. En dit recept voor witlofsoep mag je ook aan je repertoire toevoegen. Lekker én gezond.
7 februari 2023
TikTok pasta met wodka garnalen
 
Tik Tok pasta met wodka garnalen

Je dacht dat de Tik Tok pasta met feta al lekker was? Wacht tot je diezelfde pasta eet met wodka garnalen. Goddelijk!
4 februari 2023
nonnevot
 
Nonnevotten – Limburgs carnaval gebak

Zo maak en vouw je Limburgse nonnevotten, met stap voor stap foto's en tips. Ook als je niet in Limburg carnaval viert echt een aanrader
29 januari 2023
mosterdsoep recept
 
Romige mosterdsoep met appel

Een heerlijk vegan mosterdsoeprecept voor groot en klein. Mosterd geeft net dat beetje extra aan deze heerlijke soep met knolselderij en appel.
11 januari 2023
hartige cake met spinazie
 
Hartige cake met spinazie

Een hartige cake is áltijd een goed idee. Als makkelijke lunch, als borrelhapje of bij soep voor een snelle maaltijd. Deze hartige cake wil je maken!