BBQ Tijd – pre order



Nog héél even en dan is ‘ie er; mijn nieuwe en zesde (!) boek BBQ Tijd. Een dik en gevarieerd barbecueboek met voor ieder wat wils. En jij kunt ‘m al in de pre-order bestellen!

Met dank aan jullie feedback op de eerdere covers die we lieten zien is het uiteindelijk deze cover geworden. Ik ben er zó ontzettend blij mee.

Het idee achter de cover is dat je het gevoel van buiten, van barbecue, van rook en vuur in één keer ziet maar dan zonder de standaard BBQ clichés. Ik hoop dat je het in de boekwinkel ziet en er nieuwsgierig van wordt. En als je straks het boek in hand hebt ga je op de achterkant meer zien van de gerechten en recepten die je in het boek kunt vinden.

BBQ tijd cover Susan Aretz

BBQ Tijd van Susan Aretz

BBQ Tijd verschijnt eind maart, mooi aan het begin van het reguliere barbecueseizoen. Er staan 65 recepten in, volop basiskennis voor iedereen die wel met een bbq wil koken maar nog niet precies weet hoe.

De recepten in het boek variëren. Niet alleen in het type gerechten – er staan veel groente, vis én vleesrecepten in – maar ook in het ervaringsniveau van degene die achter de barbecue staat. Maar echt íedereen kan met het boek aan de slag.

Ik wil je namelijk verrassen met de maakbaarheid van alle recepten. Er staat echt voor iedereen wat lekkers in. Natuurlijk zijn de recepten op verschillende type barbecues te maken, want we gaan zowel directe als indirecte hitte gebruiken.

En natúúrlijk heb ik ook gedacht aan iets lekkers om erbij te drinken. Je krijgt tips voor bij de gerechten, maar ook recepten voor te gekke cocktails. Kortom echt een compleet barbecueboek voor iedereen die van lekker eten houdt!

MEGA blij ben ik ook met de quotes van collega BBQ liefhebbers Jord Althuizen, Jeroen Hazebroek, Howard Komproe en Francesca Kookt.

BBQ tijd quotes

Pre – order BBQ Tijd

Zéker weten dat jij als een van de eerste een (gesigneerd!) exemplaar van BBQ Tijd in huis hebt, meteen nadat het boek is gelanceerd? Zorg dan dat je boek nu alvast in de pre-order bestelt.

Het wordt een dik boek, bijna 200 bladzijdes aan BBQ inspiratie. In de winkel kost het boek € 29,99. Gauw bestellen dus, want voor je het weet is ‘ie er al.

PRE-ORDER BBQ TIJD HIER

Gepubliceerd op 5 februari 2023


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
15 juni 2026
 
Aan tafel met Micky Hoogendijk

Zoals zo vaak in het leven blijken sommige ontmoetingen achteraf onderdeel van een groter verhaal.
9 mei 2026
 
Aan tafel met Donna Hay

In gesprek met Donna Hay over creativiteit, succes, comfort food en waarom nieuwsgierig blijven belangrijker is dan perfectie. "Volwassen worden is zó overrated!"
3 mei 2026
Greenfeast.jpg
 
Aan tafel met Nigel Slater

In gesprek met Nigel Slater over Greenfeast, comfortfood en Japan. Het hele interview vond telefonisch plaats in verband met Covid-19
23 april 2026
 
Aan tafel met Nigel Slater (2016)

In gesprek met een van mijn grote culinaire helden, Nigel Slater.Over foodhypes, grootmoeders keuken en natuurlijk Keukendagboek II
24 januari 2026
365 dagen BBQ pre-order
 
Pre-order 365 dagen BBQ

Het is zo ver. Vanaf nu is 365 dagen BBQ in de pre-order te bestellen. En ik ga je vertellen waarom ik héél hard hoop dat je dat gaat doen!
29 december 2025
 
Terugblik 2025

Het 10e jaar dat ik mijn jaarlijkse terugblik schrijf. Een mooie traditie inmiddels. Dus laten we die van dit jaar dan maar gauw beginnen.