Gevulde puntpaprika’s uit de oven met parelcouscous



Met verse groente en HAK Uit de Oven – da’s nieuw – zet je een makkelijke, maar ook gezonde én lekkere maaltijd op tafel. Zoals deze gevulde puntpaprika’s.

Door de toevoeging van de stazak voeg je in een handomdraai ook nog eens extra groente én peulvruchten aan je gerecht toe. En het mooie is, in die stazak zit niets anders dan peulvruchten, groente en specerijen.

Ik maakte er deze gevulde puntpaprika’s mee. Geserveerd met een parelcouscoussalade, die je maakt in de tijd dat de paprika’s in de oven staan. Ideaal!

Voor 4 personen

Voor de gevulde puntpaprika’s

6 puntpaprika’s (of gebruik 4 gewone paprika’s)
1 ui, gesnipperd
2 tenen knoflook, fijn gehakt
1 aubergine, in kleine blokjes
100 gram tomaat, in kleine blokjes
½ oranje paprika, in kleine blokjes
1 zak HAK Uit de Oven voor gevulde paprika
75 gram feta
1 el neutrale olie + extra om de paprika’s met in te vetten

Voor de parelcouscoussalade

150 gram parelcouscous
400 gram kikkererwten, afgespoeld en uitgelekt
100 gram zwarte (Kalamata) olijven
75 gram zongedroogde tomaatjes, in reepjes
75 gram feta, verkruimeld
½ oranje paprika, in blokjes
100 gram tomaat, in blokjes
naar smaak olijfolie, azijn, zout, peper en verse peterselie

Verder nodig: ovenschaal – oven voorverwarmen op 175 C

gevulde paprika HAK uit de oven

Gevulde puntpaprika’s uit de oven

Om je puntpaprika’s te kunnen vullen halveer je ze eerst. In het geval van puntpaprika’s is dat in de lengte, maar laat het steeltje er wel aan zit. Maak de binnenkant schoon en vet die in met wat olie. Leg de puntpaprika’s in je ovenschaal en verwarm de oven voor.

Om de vulling voor je gevulde paprika’s te maken verhit je de olie in een koekenpan en fruit je de ui en knoflook vijf minuten aan. Dan de blokjes paprika en aubergine erbij en op hoger vuur meebakken. Tot slot de tomatenblokjes erbij en even omscheppen. Nu gaat ook de stazak Uit de Oven in de pan, die hoef je alleen even mee te warmen.

Tijd nu om de paprika’s te vullen en te garneren met wat verkruimelde feta. Zet de ovenschaal 20 minuten in de oven. Je hebt je handen vrij nu om te relaxen, of maak de parelcouscoussalade voor bij je gevulde puntpaprika’s uit de oven.

gevulde paprika recept

Parelcouscoussalade met paprika

Kook de parelcouscous volgens de gebruiksaanwijzing. Giet af en laat even uitstomen. Voeg dan alle andere ingrediënten toe en breng op smaak met olijfolie, een klein beetje lekkere azijn, zout en peper. Als je dat lekker vindt nog wat verse peterselie erover en je parelcouscoussalade is klaar.

Als het goed is zijn nu ook je gevulde puntpaprika’s uit de oven klaar en kun je aan tafel. Eet smakelijk!

Susan Aretz x HAK Groente

Dit recept is bedacht in samenwerking met HAK Groente. Er zijn vier Uit de Oven stazakken, die vanaf nu verkrijgbaar zijn in de supermarkt

Gepubliceerd op 4 juni 2022


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.
20 maart 2026
desembrood recept
 
Desembrood bakken ; het ultieme recept

Wil je zelf desembrood bakken met een krokante korst en een luchtige, smaakvolle kruim? Dit is mijn ultieme recept.
11 januari 2026
kiip uit de oven
 
Perfect gebraden kip uit de oven met beurre noisette

Dit recept zorgt voor de meest perfect gebraden kip uit de oven allertijden. Zo mals en sappig heb je je gebraden kip nog nooit gegeten.
10 december 2025
 
Dyson Airwrap review: is ‘ie het geld waard? Mijn eerlijke ervaring

De Dyson Airwrap stond al jaren op mijn verlanglijstje, maar eerlijk gezegd durfde ik de aankoop nooit te doen.