Review Pastabijbel – Roberta Pagnier



Na mijn teleurstellende ervaring met Eataly reageerde Roberta Pagnier via mijn Instagram dat ze haar eigen pastabijbel (natuurlijk) wél van harte kon aanbevelen. Dat was een gevalletje ‘challenge accepted’, dat snap je.

En ook meteen een schot in de roos. Want al bij het eerste doorbladeren liep het water me in de mond. Met recht een pastabijbel te noemen. Wat een feest!

pastabijbel.jpg

Pastabijbel van Roberta Pagnier

En dat is precies wat je wil dat een kookboek oproept. Een onaf latende stroom aan oh’s en ah’s en ‘ja die wil ik, allemaal, maken’ gevoel! En precies dat is wat de Pastabijbel te weeg brengt. Geen gedoe, geen poespas of fratsen, maar gewoon heel veel, lekkere en maakbare recepten. Bellissimo!

Kookbijbel voor de Italiaanse keuken

In het boek vind je maar liefst 115 recepten met pasta. Maar voor je van start gaat eerst een uitvoerige introductie in de wereld van zelf pasta. Welke soorten er zijn, de geschiedenis ervan maar ook hoe je zelf verse pasta maakt. Stap voor stap gefotografeerd en werkelijk alle denkbare pastasoorten staan er in!

Pasta recepten

En dan natuurlijk de recepten met pasta. Ook daar staan er werkelijk oneindig veel van in. En met iedere pastasoort die je maar kunt bedenken. Want verschillende sauzen vragen om verschillende soorten pasta.

De intro is kort maar krachtig. De ingrediëntenlijst overzichtelijk. De bereidingswijze duidelijk en de vele foto’s (door Simone van den Berg, gestyled door Alexandra Schijf) zijn stuk voor stuk prachtig. Serieus, als je van dit boek geen trek krijgt weet ik het ook niet meer 😉

Lasagna alla bolognese

Het was lastig kiezen wat te maken, maar uiteindelijk maakte ik de lasagne alla Bolognese uit het boek. Hoewel ik die wel maakte met verse pastavellen die ik kocht, want zieke man thuis en geen tijd/zin om verse vellen te maken. Het resultaat was er niet minder van.

De lekkerste lasagne ooít was het oordeel aan tafel. En ja, het is even wat werk maar zó de moeite waard. Ik deel het recept vandaag met je!

Must have

Kort gezegd, dit boek is een must have voor iedere pastaliefhebber. Zo simpel is het. Kopen, heel veel gaan gebruiken en écht genieten van de Italiaanse keuken.

De Pastabijbel wordt uitgegeven door Carerra Culinair, kost € 29,99 en is in de lokale boekhandel en online te koop

Gepubliceerd op 1 januari 2018


Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Dit vind je vast ook interessant
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.
20 maart 2026
desembrood recept
 
Desembrood bakken ; het ultieme recept

Wil je zelf desembrood bakken met een krokante korst en een luchtige, smaakvolle kruim? Dit is mijn ultieme recept.
11 januari 2026
kiip uit de oven
 
Perfect gebraden kip uit de oven met beurre noisette

Dit recept zorgt voor de meest perfect gebraden kip uit de oven allertijden. Zo mals en sappig heb je je gebraden kip nog nooit gegeten.
10 december 2025
 
Dyson Airwrap review: is ‘ie het geld waard? Mijn eerlijke ervaring

De Dyson Airwrap stond al jaren op mijn verlanglijstje, maar eerlijk gezegd durfde ik de aankoop nooit te doen.