Smulpaapje interviewt! – Alain Caron



“Die menu’s met kip en appelmoes? Van de kaart ermee! Zo simpel is het!”

Geboren in Frankrijk is Alain Caron in Nederland inmiddels een culinair fenomeen. Spreek hem over eten en je wordt overdonderd door zijn verhalen, kennis en beroemde kennissen. Hij heeft als cuisinier gediend in bekende sterrenrestaurants, diverse kookboeken uitgebracht en zo goed als iedere beroemde chef-kok op aarde geïnterviewd. Ook kennen we Alain van zijn televisieoptredens, onder meer bij Junior Masterchef. Wij spraken hem over kinderen en (uit) eten, en daar heeft deze wervelwind een zeer duidelijke mening over!

Wat is jouw (algemene) visie als het gaat om kinderen en (uit) eten?

“Het gaat in Nederland in de basis niet goed, omdat ook veel ouders niet goed eten. Hoe kun je dan je kinderen opvoeden en kennis laten maken met lekker en goed eten. Vertel aan tafel hoe groente groeit, hoe vis wordt gevangen, hoe boeren werken, wat in de keuken gebeurt. Wedden dat kinderen dan wel aan tafel blijven zitten?”

Wat at jezelf vroeger graag?

“Een sandwich met boter en chocola. Maar ook kip en waterkers met friet ( die van mijn mama!) Smakelijk vond ik ook oesters,ossentong vinaigrette,tarte tatin. De lijst is eindeloos (lacht)”

Was er ook iets dat je niet lekker vond?

“Ik moest alles proeven van mijn moeder. Pas dan mocht ik zeggen of ik iets lekker vond of niet. Maar ik lustte eigenlijk alles!”

Als het gaat om het bijbrengen van smaak bij kinderen, wat is dan jouw advies/tip/suggestie?

“Laat ze alles proeven. Neem ze overal mee naar toe en ga met ze uit eten. Naar McDonalds? Niet vaker dan één keer in de drie jaar!!”

Stel, je krijgt de vrije hand. Hoe ziet jouw ideale menu voor kinderen er dan uit?

“Ik zou een menu maken met als basis groenten. Erbij een stukje vis, wat rijst, en veel verse kruiden. Als dessert bijvoorbeeld vers fruit. En eet niet vaker dan één keer per week vlees!”

Wat is jouw advies aan restaurants die alleen nog een traditioneel kindermenu serveren?

“Die menu’s met kip en appelmoes? Van de kaart ermee! Zo simpel is het!”

 

Gepubliceerd op 19 november 2013


Reageren is niet mogelijk.

Dit vind je vast ook interessant
16 september 2026
 
Dubbel gepaneerde schnitzels

Nooit meer voor-gepaneerde schoenzolen, vanaf nu (dubbel!) paneer je zelf je schnitzels, voor de lekkerste dubbel gepaneerde schnitzels.
4 september 2026
 
Zo maak je met desem zelf baguettes

Bak zelf knapperige desem baguettes met dit recept voor 3 baguettes. Met T55-bloem, actieve desemstarter en een nacht koude fermentatie.
31 augustus 2026
desembrood Susan Aretz
 
Desembrood met rogge, eenvoudig recept voor een luchtige batard

Eenvoudige recept voor desembrood met rogge. Zo bak je een desembrood met krokante korst en luchtige kruim.
4 juni 2026
 
Aan tafel met: Tomatentoast met sesam-halloumi-eieren

Op zoek naar een origineel recept met tomaat en halloumi? Dan wil je deze tomatentoast met sesam-halloumi-eieren van Donna Hay!
21 april 2026
Ravioli met spinazie en ricotta
 
Ravioli met spinazie en ricotta (Italiaans recept)

Zelf ravioli met spinazie maken? Ontdek dit Italiaanse recept met stap-voor-stap uitleg en de perfecte salieboter.
16 april 2026
asperges uit stoomoven
 
Asperges uit de stoomoven

Maak perfecte asperges uit de stoomoven met dit makkelijke recept. Inclusief snelle Hollandaise saus met staafmixer en serveertips met ham en ei.